Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

IMPORTANT Aplikacije za Lidere

Status
Not open for further replies.

Nesad Jahic

Player
Player
Joined
Jan 17, 2022
Messages
334
1. Vaše ime u RL: Nešad
2. Vaše godine: 18
3. Vremenska zona: GTM + 1
4. Prosječna aktivnost na dan: 6-12h
5. Vaš Discord: Nesad Jahic 7062
6. Vaše Ingame ime: Nesad Jahic
7. Vaš ID: 3907
Lider za: FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
1.) Iskustvo
Prvi razlog je to sto sam 4 mjeseci proveo u FIB-u i također imam iskustva iz ostalih drzavnih organizacija.
Do sada sam bio u 3 mandata FIB-a. 3 puta HC.
Samo u par sedmica sam se visoko pozicionirao do 00 Agenta...
Bio bi prvi FIB koji bi uveo i Life Invader u RP.
Igram već godinu dana Grand RP i smatram da imam dovoljno iskustvo da vodim FIB nakon svog mog iskustva što sam stekao od prije.
Učio sam na greškama prošlih leadera i probat ću maksimalno izbijeci te greške.


2) Struktura
1. Suspenzija
2. Agent na obuci
3. Agent junior
4. Agent I
5. Agent II
6. Agent III
7. Stariji agent
8. Specialni agent
9. Saj
10. Saj air support
11. Dea
12. Mlađi inspektor
13. Inspektor
14. Stariji inspektor
15. Krim agent junior
16. Krim agent
17. Krim agent stariji
18. Zamjenik vođe krim agenata
19. Vođa krim agenata (Isključivo njegovi članovi se bave zaplenom kanabisa i kriminalnim radnjama)
20. Instruktor obuke
21.Vođa Agenata
22. Vođa Dea
23. Vođa saj jedinice
24. Vođa istražnog osoblja
25. Zamjenik šefa osoblja
26. Šef osoblja (Nadgleda rad vođa)
27. 00 Agent (Ide undercover)
28. Head of department (Bavi se isključivo Departmentom)
29. Zamjenik direktora
30. Direktor

Radio kodovi:

1. 10-1 Žuta linija (Garaža)
2. 10-2 Negativno
3. 10-3 Tišina na radio
4. 10-4 Potvrdno
5. 10-5 Ponovi zadnji prenos
6. 10-6 Zanemariti posljednji prenos
7. 10-10 Ispaljeni hici
8. 10-11 Pljačka
9. 10-16 Povređen civil
10. 10-20 Lokacija
11. 10-21 Provjera (Lokacija; kako je stanje sa radom)
12. 10-22 Talačka
13. 10-33 Potrebna pomoć
14. 10-57 Victor (Potjera za vozilom)
15. 10-99 Riješena situacija
16. 10-41 Prijava na dužnost
17. 10-42 Odjava sa dužnosti

Sustavni kodovi:
Kod A (Pad igre)
Kod 2 Upaljene rotacije (Bez zvuka)
Kod 3 Upaljene rotacije (Sa zvukom)
Kod 4 Situacija pod kontrolom
Kod 6 Na licu mjesta

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Radio bi na tome da poboljšam RP.
Komunikacija izmedu članova u organiziji je jako loša većina ne koristi kodove čemu opada RP.
Razmišljam ukljuciti i pse. Nisam nikada vidio da je i jedan FIB koristio pse, a imaju tu mogućnost.
FIB je najelitnija organizacija i nebi trebala rijesavati pljačku bankomata, prekoracenje brzine i sl.
Također potrudit ću se da nijedan moj član ne prekrsi niti jedno pravilo ako je ikako to moguće.
Probat cu pored državnih organizacija u global evente ukljuciti gangove i obicne gradane takoder.
Već da se bavi da poboljsa RP, Raidovima, undercover...
Veoma je bitna saradnja sa svim drzavnim organizacijama.
Takođe Imam ideju i da napravim posebnu saradnju sa LifeInvaderom tako da i njima povećam RP. Npr: Izvjestaj o talackim situacijama, Pljackama i sl. sto ja kao FIB njima mogu pomoc, predlozio bih im da imaju helicopter crew unit koji bi kao pravio vesti kad su talacke situacije i sl. dobijali bi informacije iz prve ruke naravno.
Imam toliko ideja koje bi mogao uraditi, a koje ce uključivati drzavne org, banda i obicne gradane.
Volio bih sve rijesiti IC bez da zovem admina iako su prekrsili neko pravilo moze se to izbijeći.
Jedino u slučaju da je tu admin.
Na kraju želim reci da ako ja dobijem FIB garantujem da će se RP povecati i biti bolji nego do sada garantujem!


Hvala na citanju moje aplikacije!
Nesad Jahic
 
Last edited:

Gogs

Player
Player
Joined
Dec 29, 2021
Messages
58
Informacije
1. Vaše ime u RL: Gordan
2. Vaše godine:17
3. Vremenska zona: GMT +1
4. Prosječna aktivnost na dan: 8-14
5. Vaš Diskord: Gogss#5466
6. Vaše Ingame ime: Gogo Nikolic
7. Vaš ID:26411

Dodatne Informacije
1. Lider za... FIB
2. 1. Zato sto bi pobojsao rp i bilo bi obavezno da ljudi znaju vrlo dobro pravila servera i pre da odrade bilo koju akciju bice obavezno da pitaju veceg cina , 2.Imam dosta iskustva sto se tice samog rp-a , a i bio sam par puta u FIB na engleskom serveru , 3. imam jednu stariju ekipu koji znaju da rpaju i koji znaju dosta oko granda , veoma sam ozbiljan u vezi organizacije i drzao sam svoj fivem server , imam dosta iskustva .
3. Obavezno je poznati sva pravila servera , i poznavati veoma dobro pravila FIB , i veoma se ceni ponasanje svake osobe , ozbiljnost ,stabilnost , aktivnost , i hteo bih da napravim da se u gradu prica o FIB da je jedna ozbiljna drzavna organizacija koja postuje pravila i ume da bude cenjena i da imamo pohvale o nasem radu!

Kad bi dobio Lidera potrudio bih se da budem siguran da svaki od mojih ljudi znaju sta se sme raditi i sta ne , i potrudio bih se da moji ljude ne prave probleme kao sto je kradja,dm ,vdm, i sve ostalo , da budu kulturni i da budu dobri prema svima , da znaju gde se patrole mogu raditi i gde ne , da uvek budu u paru i da nam uvek daju sve potrebne informacije.
 

pepi

Player
Player
Joined
Oct 17, 2021
Messages
87
Informacije:
1. Vaše ime u RL: Luka
2. Vaše godine: 19
3. Vremenska zona: GMT +1
4. Prosečna aktivnost na dan: 6-12h
5. Vaš Diskord: pepi#5437
6. Vaše Ingame ime: Pepi Cancelo
7. Vaš ID: 3144

Dodatne Informacije:
1. Lider za EMS
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
Želim biti Lider bolnice jer je po meni to najbitnija organizacija, jer su svakom igraču zatrebali više puta, bio igrač koji dolazi sa OOC eventa ili igrač koji dolazi sa IC eventa. Upoznat sam i znam sva pravila grada. Već sam više puta bio član bolnice pa čak i viši čin. Pružam dobar lep i zdrav Rp i mislim da bih odlično vodio ovu organizaciju.
Samo poboljšanje RP-a i EMS-a je jedan jako velik korak ze server. U gradu je previše bolničara koji ne RP-aju i ostalo, napravio bih striktne pravilnike i samim tim bi uveo nove uniforme, činove i kodove. Na emailu bi se svi logovi morali popunjavati. Viši činovi bi morali poštovati sve pravilnike. Pod mojom rukom svi bi bili isti.
3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Bolnicari bi morali da koriste / komande na pocetku i kraju dužnosti.
Neposoredno pre eventa bi se gledalo gde je event i onda bi se rasporedilo 2-3 bolničara u bolnicu u koju ce se spawnovati igrači nakon što umru na eventima.(Najviše mrzim kada se stvorim a nema bolničara u bolnici)
Posto bolničari ne smeju imati oružje s vremena na vreme bi se vršile kontrole i pretres bolničara.
Takodje uspostavio bih veliku saradnju sa ostalim organizacijama, pogotovo Lifeinvaderom.
 
Last edited:

Nesad Jahic

Player
Player
Joined
Jan 17, 2022
Messages
334
Informacije:
1. Vaše ime u RL: Nešad Jahić
2. Vaše godine: 18
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 6-12h
5. Vaš Diskord: Nesad Jahic 7062
6. Vaše Ingame ime: Nesad Jahic
7. Vaš ID: 3907

Dodatne informacije:
1.Lider za: EMS
2.Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije?:
1) Pre svega veoma ozbiljno shvatam ovu organizaciju, dugo vremena sam proveo u njoj, moj rp zivot se u vecini dana svodi na rad u bolnici, pomaganju ljudima kao i kolegama prosao sam svaki cin koji je zaposleni mogao da prodje od intervencija, dezurstva u glavnoj bolnici, sefa bolnice, lab team lidera,zaposljavanja novih clanova organizacije, proveru rada zaposlenih preko diskorda pa sve do sefa odeljenja (cin koji zna svaki sektor organizacije) koji sam danas i voljan sam da se okusam da postanem direktor, veoma sam snalazljiva smirena i odgovorna osoba, cvrsto postujem svoj cin i trudim se da ga prikazem u najboljem svetlu!

2)Van organizacije naravno imam iskustva u samom rp zivotu, upoznat sam sa pravilima grada kao i pravilima same organizacije za koju se prijavljujem, nisam sklon krsenju pravila!

3)od samog pocetka mog postojanja u "Grand Rp" sam proveo u ems tacnije 4 meseca i zeleo bih da dostignem najveci cin iz razloga sto sam bas zavoleo ovu organizaciju

Struktura:
1. Pripravnik
2. Tehničar
3. Mlađi pilot
4. Pilot (Iskljucivo ide na intervencije sa helikopterom)
5. Glavni pilot (Iskljucivo ide na intervencije sa helikopterom
6. Hitna pomoć
7. Psihijatar
8. Mlađi doktor
9. Doktor
10. Glavni doktor
11. Specijalista
12. Zamjenik civilnog osoblja
13. Vođa civilnog osoblja
14. Članovi Lab Team
15. Zamjenik vođe Lab team
16. Vođa Lab team (Zadužen za organizaciju pravljenja lijevkova)
17. Kontrola rada (Pradi rad unutar organizacije)
18. Šef odjeljenja
19. Zamjenik direktora
20. Direktor

3.Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
-Smatram da je ova organizacija jedna od najhvaljenijih s time bih zeleo da tako i ostane...clanovi ove organizacije bi iskljucivo trebali da budu iskusni i ozbiljni ljudi pre svega kolegijalni i ljudi koji maksimalno postuju pre svega sto su clan ove organizacije pa onda da postuju svoj cin i svakog kolegu nebitno koji je cin kolege kojeg treba postovati, ova organizacija govori sama za sebe a to je da je njena duznost da pomaze svima u gradu s time bih uveo taj sistem i u samoj organizaciji smatram da je sloga kljuc da ova organizacija funkcionise maksimalno moguce!

-Takodje bih uveo sistem specificnog dana i vremena zaposljavanja novih clanova kao i lab akcije kako ne bi doslo do nezeljnih situacija poput neaktivnosti kao i zalihe koja je potrebna da bi funkcionalnost bila stabilna

-Sto se tice samih clanova organizacije pre nego sto postane clan zahtevao bih minimalan broj ic godina u gradu od 15 godina a oc 18 godina takodje i poznavanja pravila grada poput PG,MG,Fear Rp,LTA i mnogo drugih bitnih za ovu organizaciju kako ne bi dolazilo do opomena takodje bih zahtevao od svakog clana znanje pravila bolnice a najvise da strogo igra ulogu bolnicara svakog puta kada je na duznosti takodje ce se zahtevati poznavanje me,do i try komandi

-nakon toga bih uveo sistem u kom bi svaki cin radio specifican posao, na primer rank poput hitne pomoci koji radi samo intervencije kao i njihov vodja poput vodje hitne pomoci, doktor opste prakse bi bili ljudi koji rade samo u glavnoj i sandy bolnici kao i njihov vodja koji bi bio vodja bolnice slican sistem bi bio uveden za svaki sektor u ovoj organizaciji kako bi se izbeglo nepotrebno koriscnje ceta i radia i poboljsala profesionalnost iz razloga sto bi pristup nekih rolova imali samo iskusni i testirani ljudi takodje bi se uvelo da veci cin bude onaj koji radi odgovorniji posao time bi se taj cin vise nagradjivao od cinova koji rade laksi posao sto bi dovelo do toga da se svako potrudi

-smatram kad bi se uzelo u obirz sve prethodno navedeno da bi ova organizacija funkcionisala veoma efikasno

-tokom samog vodjenja bolnice bih uveo jos mnogo poboljsanja koja ovde nisu navedena svaki propust bih u sto kracem vremenu doveo u red i trudio bih se da ova organizacija sto vise lice na ono sto treba da bude!
 
Last edited:

filip starcevic

Player
Player
Joined
Jul 2, 2022
Messages
24
Informacije
1. Vaše ime u RL Filip
2. Vaše godine18
3. Vremenska zona GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan 7h
5. Vaš Diskordcuki#5381
6. Vaše Ingame ime Filipp starcevic
7. Vaš ID

Dodatne Informacije
1. Lider za...FIB
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
zelim poboslat ogranizacu da bude najbola u drzavi
ucio sam na greskam drugih lider i pokusacu da ih ne napravim
zelim da pobolsam da bude najboli i da dobro vladam znam dobro da organiziram poso i da dobro vladam


3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
moje glednosti po proslim madatima
10-1: Poziv/najava sve jedinice se vracaju u Stab
10-2: Negativno
10-3: Prestani sa emitovanjem na Radio!
10-4: Potvrdeno/potvrdno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Pauza u sedistu ((AFK))
10-8: prijava na duznost !
10-10: Ispaljeni hici
10-11: Pljacka u toku
10-12: Predvideno vreme dolaska.
10-16: Povredeni civil!
10-19 : Vrsta na bijelu liniju u Garazi!
10-20: Lokacija
10-21: Lokacija svih patrolnih jedinica ( SVI ODAZIVI )
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna pomoc!
10-57: VIKTOR: Potera za osumunjicenim koji bezi prevoznim sredstvom.
10-57: FOKSTROT: Potera za osumnjicenim koji bezi peske.
10-99: Situacija rijesena, vratite se na ono sto ste radili!

KODOVI STATUSA
Kod A: ((pad igre/crash))
Sifra 1: Hitna opasnost opasna po zivot, svi odgovori. Odbacite ono sto radite i odmah reagujte (svetla i sirene)
Kod 2: Upaljene rotacije (bez zvuka)
Kod 3: Upaljene rotacije (sa zvukom) / hitna situacija
Kod 4: Situacija pod kontrolom!
Kod 6: Na licu mesta!



30.Direktor
29.Zam.Direktora
28. 00 Agent
27.Sef Osoblja
26.Zam.Sefa Osoblja
25. Vodja Jedinice
24.Zam.Jedinice
23.Vodja Agenata
22.Instruktor Obuke
21.Vodja UAT
20.UAT
19. UAT Lite
18.Vodja Istraznog Osoblja
17.Zam.Vodje Istraznog Osoblja
16.Visi Istrazni Agent
15.Istrazni Agent
14.Mladji Istrazni Agent
13.Dea Elite
12.Dea
11.Saj Sniper Team
10.Saj Air Suport
9.Saj
8.Special Agent
7.Stariji Agent
6.Agent III
5.Agent II
4.Agent I
3.Mladji Agent
2.Agent na Obuci
1.Suspenzija
 

Jack Darkin

Player
Player
Joined
Jan 19, 2022
Messages
85
1. Vaše ime u RL: stefan
2. Vaše godine: 18
3. Vremenska zona: GTM + 1
4. Prosječna aktivnost na dan: 5+ h
5. Vaš Discord: FILE #3057
6. Vaše Ingame ime: Yamaguchi tuchi
7. Vaš ID: 837
Lider za: FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
1. imam preteranog iskustva u proslim mandatima te znam kako se radi taj posao

2. imam zelju biti lider ove elitne organizacije iz razlog zato sto bi se bazirao na rp te bih pravio dosta rp situacija

3. fib je po meni jedna od najzanimljivijih organizacija. ima uvek akcija posla itd...

30.Direktor
29.Zam.Direktora
28. 00 Agent
27.Sef Osoblja
26.Zam.Sefa Osoblja
25. Vodja Jedinice
24.Zam.Jedinice
23.Vodja Agenata
22.Instruktor Obuke
21.Vodja UAT
20.UAT
19. UAT Lite
18.Vodja Istraznog Osoblja
17.Zam.Vodje Istraznog Osoblja
16.Visi Istrazni Agent
15.Istrazni Agent
14.Mladji Istrazni Agent
13.Dea Elite
12.Dea
11.Saj Sniper Team
10.Saj Air Suport
9.Saj
8.Special Agent
7.Stariji Agent
6.Agent III
5.Agent II
4.Agent I
3.Mladji Agent
2.Agent na Obuci
1.Suspenzija



3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
radile bi patrole koje bi se osvrnule pre svega na roleplay nebi samo hapsili vec bi pravili rp price na duze staze sa osuljiccenim tako da bi se samim time povecao nivo roleplaya u ovoj organizaciji takodje bi radili fsss agenti perfektan roleplay sa zlocincima kako bi i tu nastao roleplay taodje bi i fsss vrsio neka manja ispitivanja kako bi se povecale rp situacije sa ostalim gradjanima
 

Rico Campbell

Player
Player
Joined
Jun 27, 2022
Messages
238
1. Vaše ime u RL: Bube
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona: GTM+2
4. Prosječna aktivnost na dan: 13-15h
5. Vaš Diskord: Nikola Gruevski#2039
6. Vaše Ingame ime: Bube Kralj
7. Vaš ID: 23413


Dodatne Informacije
1. Lider za EMS
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije?
Zato sto ocu da budem lider ems zato sto imam mnogo poznavanje ems radio sam dugo u ems i znam kako ide stvare mogu da kontrolisem ems i da bude sve kako treba.
3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Pa prvo bi trazio malo starije clanove sta su malo vise u gradu i bi radio obuke da bi znali svi kako treba da se radi posao da ne bi napravili gresku.
Uneo bi nove rankove. uveo bi bubica na koje ce se pisati aktivnost.
Svaka nedelja ce imati bonus za troje najaktivne bolnicare.
Uneo bi Nove Rankove.
Uneo bi obuka svaka nedelja.
 

Michael Goat

Senior Administrator
Senior Administrator
Joined
Jan 24, 2022
Messages
1,620
Informacije

1. Vaše ime u RL:
Nikola
2. Vaše godine: 16
3. Vremenska zona: GMT+2
4. Prosječna aktivnost na dan: 6-9h
5. Vaš Diskord: Dzoni#6628
6. Vaše Ingame ime: Michael Gray
7. Vaš ID: 3884

Dodatne Informacije

1. Lider za...
Federal Investigation Bureau (FIB)

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)


- Na GrandRP igram aktivno vec nekih 9-10 meseci i samtram da posedujem puno iskustva kako i u kriminalnim tako i u državnim organizacijama. Znam kako funkcionišu državne organizacije i mislim da im mogu doprinteti mojim iskustvom. Do sada uvideo sam par greški koje se dešavaju u državnim organizacijama i mislim da bi to mogao prometi.
- U kriminalnim organizacijama bio sam na High Command položajima i smatram da dovoljno znam kako oni funkcionišu te to mogu upotrebiti protiv njih samih. Na primer u pljačkama ili talačkim situacijama znam kako oni razmišljaju.
- Jako sam ogranizovan i ozbiljan što se tiče dužnosti, znam da komandujem i perfekcionista sam za neke stvari. Primao bih isključivo ozbiljne ljude koje su spremni maksimalno da se posvete svojoj dužnosti.

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

- Od samog početka trudio bih se da se svaki moguđi problem reši IC bez mešanja Administratora kako bi svi mogli da se maksimalno užive u svoj karakter.
- Uveo bih timove koji bi imali određena zaduženja koja moraju obavljati na dnevnom nivou. Timovi:

DEA (Drug Enforcement Administration) - tim koji je zadužen za svaku radnju koja ima veze sa narkoticima i opojnim supstancama. Ovaj tim bi bio zadužen da što je više moguće smanji proizvodnji i upotrebu narkotika i opojnih supstanci na dnevnom nivou. Konstantno bi čekali za dojavi koje se tiču ovih supstanci i morali da obilaze ceo Los Santos u potrazi za njima. Na raspolaganju bi imali svu potrebnu opremu kao i obična vozila, takozvana off-road vozila i helihoptere ako je u pitanju neka lokacija na koju se sa vozilima ne može doći. Kako bi ušli u ovaj tim potrebno je veliko znanje o ovim supstancama i njihovom uzgajanju. Na raspolaganju bi takođe uveo korišćenje pasa koji bi im mogli pomoć pri nalaženju ovih supstanci kao i u samoodbrani.

SAJ (Special Anti-Terrorist Unit) - ovo je jedan od najelitnijih timova u celokupnoj organizaciji i bio bi zadužen za obavljanje najsloženijih i najtežih zadataka. Tim bi imao na raspolaganju veliki broj oružija i ostale opreme kao i naravno svih vozila koja su im potrebna. Kako bi ušli u ovaj tim potrebno je proći fizički kao i psihički test. Takođe tim bi se podelio u tri grupe te bi postojao kopneni tim, vazdušni tim i sniper tim unutar SAJ-a.

Pregovarački tim - ovaj tim bi bio zadužen za pregovaranje na talačkim sitacijama kao i na pljačkama. Morao bi da zna šta počinioci ovih dela mogu da zatraže kao uslov i pokuša da ih svojim sposobnostima zavara, pod uslovom da taoci obavezno preživi.

Detektivski tim - u ovaj tim spadaju ljudi koji su stekli veliko poverenje High Command-e. Oni bi se bavili prikupljanjem dokaza, istraživanjem kriminalnih radnji i ubistva. Na raspolaganju bi im bila takozvana undercover vozila kako ostali građani ne bi znali da su oni među njima, ne bi koristili uniforme organizacije (sem ako nije nužno) i imali bi na raspolaganju svu potrebnu opremu.

UAT - ovaj tim bio bi najelitniji tim u organizaciji u ovom timu spadali bi ljudi sa velik fizičkim sposobnostima kao i sposobnostima taktiziranja, što bi ih činilo više elitnijim od samog SAJ-a . U ovaj tim bi ulazili ljudi koji su već neko vreme deo SAJ tima i koji smatraju da mogu da učine više.


- Ovo su neki od timova koje bih uveo na početku ali kroz vreme moguće da bi mi pala još neka ideja za tim. Svaki od ovih timova imao bi svojeg vođu koji je zadužen za njih i njiovo područije rada. Vođa bi morao da održi sastanak sa svojim timom minimalno 1 put nedeljno.
- Takođe smatram da je komunikacija između državnih organizacija ključna. Kroz istoriju ovog servera retko se viđalo da sve organizacije funkcionišu savršeno jedna sa drugom. Smatram da bi se ovo moglo promeniti. Predložio bih guverneru da minimalno jednom nedeljno organizuje sastanak u vladi sa vođama državnih organizacijama i na njima bi se dogovarali kako rešiti novonastale probleme i rešili sve sporove između nas samih i tako uspostavili dobre odnose.
- Uveo bih RolePlay sa organizacijom LifeInvader. Uz dogovor sa njihovim vođom izveštavao bih građane Los Santosa o novonastalim problemima kao i akcijama FIB-a (sem ako nisu tajne).
- Podigao bi RolePlay na viši nivo tako što bi uveo da osim pravila osoba mora da prođe određeni fizički test kako bi ušli u organizaciju kao što sam i naveo gore.
- Potrudio bih se da članovi ove organizacije ne prave probleme ako je to ikako moguće i to bi strogo sankcionisao.
- Pokušao bih da povećam RolePlay sa kriminalnim organizacijama što je više moguće.
- Takođe bih dodao obavezno prijavljivanje patrola.

-Činovi:

1. Suspended
2. Agent na obuci
3. Malđi agent
4. Agent I
5. Agent II
6. Agent III
7. Stariji agent
8. Specijalni agent
9. DEA
10. DEA Vođa
11. SAJ
12. SAJ Air Support
13. SAJ Sniper Team
14. SAJ Vođa
15. Mlađi detektiv
16. Detektiv
17. Stariji detektiv
18. Vođa detektiva
19. UAT
20. UAT Vođa
21. Instruktor obuke
22. Vođa agenata
23. Voditelj Odjela
24. Zam. Šefa osoblja
25. Šef osoblja
26. Sekretar biroa
27. Voditelj komandnog odjela FIB-a
28. 00 Agent
29. Zamenik Direktora
30. Direktor

-Kodovi i statusi koje bih dodao, a trenutno se ne koriste (ostale bi ostavio istim):

10-55 - zaustavljeno vozilo (Npr. 10-55 Alta St crni BMW dva lica)
10-95 - vožnja lica u zatvor (Npr. E23 10-95 jedno lice za 13.40)
10-11 - pljačka u toku
10-16 - povredjeno lice

Ako budem izabran garantujem Vam da cu podići RolePlay na viši nivo.

Hvala na čitanju!!!
 
Last edited:

ucjibxacbnh

Player
Player
Joined
Apr 13, 2022
Messages
219
Informacije
1. Vaše ime u RL: Uros
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 10h+
5. Vaš Diskord: Uros #8869
6. Vaše Ingame ime: Uros Skoricc
7. Vaš ID: 17150

Dodatne Informacije
1. Lider za FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

2.1 Početkom mog igranja na Grandu odlucio sam da ce put mog roleplay karaktera vecinom biti baziran na državnim organizacijama. U državnim ogranizacijama proveo sam gotovo 5 mjeseca svog igranja, te sam bio clan LSPD, FIB I SAHP organizacija gdje sam naucio puno toga. Posto sam prosao toliko organizacija mislim da sam naucio dosta toga i dobrih stvari tako da bih to mogao primeniti u FIB-u.

2.2 Verujem da je FIB organizacija koja ima najveći uticaj da istinski unapredi
nivo RP i koordinaciju među legalnim organizacijama u gradu.
. FIB su ti koji odgovaraju na najvažnije događaje i zločine u gradu. Dužnost FIB-a je da zaštiti skladišta oružja, banku, podmornice i drži bande podalje racijama i geto patrolama.
Sve to uz pružanje pomoći sa visoko obučenim i obrazovanim agentima svim drugim pravnim organizacijama.
FIB je okosnica za sprovođenje zakona u celom gradu pod kojim sve druge organizacije rade u određene svrhe.

2.3Među liderima mora postojati međusobno poštovanje i linija komunikacije mora biti otvorena.
Postaviću svoju dužnost da otvorim vrata svim pravnim organizacijama Vrhovne komande kako bismo razgovarali o tome kako možemo bolje zaštititi ovaj grad.
Osećam se kao da sam razvio veoma ličnu vezu sa FIB-om i načinom na koji on funkcioniše u gradu. Kada razmišljam o sebi,
mislim o sebi kao o agentu FIB-a. Tek sada vidim da je vreme da od agenta FIB pređem na direktora FIB-a. Počeo sam od početka,
kao mlađi agent, obučavajući se o svemu što je bilo potrebno da bih bio čak i samo osnovni agent FIB-a. Vredno sam radio, posvetio svoje vreme i dokazao se.

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

3.1 Roleplay bi poboljsao Obukom svaki dan te svaki Agent koji prođe obuku bit ce ispitano njegovo znanje, i maximalno bi se pazilo koga se ubacije u organizaciju. Također bila bi obuka pregovaranja, vodstva, davanja znanja itd. Zato što je cilj da od naših agenata napravimo ljude koji ce moci sami voditi događaje, pljacke, talacke itd.


3.2Imam puno ideja za globalne događaje, uključujući sve legalne organizacije, bande, pa čak i obične građane.
Sve ovo kako bi ljudi razumeli i stekli poštovanje prema FIB-u u celini
postoji da služi i štiti grad po SVAKU cenu.
Želim da obradim sve IC i da ostanem u RP-u bez narušavanja karaktera.

Struktura:
1. Suspend
2. Agent na obuci
3. Junior agent 1
4. Junior agent 2
5. Junior agent 3
6. Field agent 1
7. Field agent 2
8. Field agent 3
9. Special agent 1
10. Special agent 2
11. Special agent 3
12. Senior special agent 1
13. Senior special agent 2
14. Senior special agent 3
15. Elite SSA 1
16. Elite SSA 2
17. Elite SSA 3
18. Black OPS
19. SAJ
20. Dea
21. Instruktor obuke
22. FSSS
23.Main Detective
24 Deputy Head of Department
25. Head of department
26. Stieff of Staff
27. 00 agent
28. Consultant
29. Zamenik Direktora
30. FIB Direktor


Uros Skoricc
 
Last edited:

Aleksa Wagner

Player
Player
Joined
Oct 31, 2021
Messages
287
Informacije

1. Vaše ime u RL: Aleksa
2. Vaše godine:
18
3. Vremenska zona:
GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan:
10h
5. Vaš Diskord:
A1eksa#1981
6. Vaše Ingame ime:
Aleksa Cartier
7. Vaš ID: 2212

Dodatne Informacije

1. Lider za... FIB [ Federal Investigation Bureau ]

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

2.1 Imam iskustva u drzavnim organizacijama,obisao sam sve drzavne organizacije [ LSPD,FIB,SAHP,NG,GOV ] i u svakoj od njih sam bio deo vrhovne komande,cak sam bio i lider NG skoro dva meseca, a za tako nesto morate priznati je potreban trud i posten rad, i naravno poznavanje svih pravila koja su krucijalna za lidera jedne organizacije!

2.2 Lider FIB-a zelio bih postati iz vise razloga. Kao lider zalagao bih se za postenje,pravednost i ozbiljnost u organizaciji jer bez istih se ne moze odrzavati red u jednoj elitnoj organizaciji kao sto je Federal Investigation Bureau.

2.3 Smatram se dobrim autoritetom, a pored toga sto se smatram dobrim autoritetom zelim da vam istaknem jos jednu moju dobru stranu liderstva jeste postovanje prema ostalim clanovima naravno i drugim drzavnim organizacijama!

2.4 Verujem da je FIB organizacija koja ima najveci uticaj na roleplay i kordinaciju izmedju legalnih organizacija,zato ja zelim da postanem lider Federal Investigation Bureau zato sto verujem da cu uspeti da ostvarim dobru vezu izmedju svih legalnih organizacija i da cu uspeti da podignem roleplay na najveci moguci nivo do sada!

2.5 Kao lider znam da je najbitnije imati dobre ljude oko sebe, ljude kojima verujes. Znam da je sam vrlo tesko voditi organizaciju!

2.6 Federal Investigation Bureau je najmocnija i jedna od najznacajnijih organizacija u gradu, tako da bi se fokusirao iskljucivo na roleplay, sto se tice FIB-a bilo bi manje pucnjave po gradu te u vecini slucajeva agenti koristili tejzer naravno ako im zivot nije ugrozen!

3. Vasi savjeti za poboljsanje RolePlay razine u organizaciji.

3.1 Osnovao bih specijalnu jedinicu po imenu UAT koja ce delovati na specijalnim akcijama na kojima nemogu delovati obicni FIB agenti, oni ce biti specijalno obuceni i specijalizovani za svaku akciju!

3.2 Komunikaciju unutar organizacije bih trazio da bude maksimalno profesionalna,korektna i po roleplay-u!

3.3 Rekonstruisao bi celokupni sektor istraznog dela FIB-a, i poboljsao bi roleplay u tom sektoru organizacije!

3.4 Uveo bih dosta novih kodova koji nisu bili u FIB-u kao sto su:
10-33 potrebna podrska
10-95 prevoz lica do zatvora
10-55 zaustavljeno vozilo
10-57 viktor - Potera za vozilom
10-57 fokstrot -Potera za pesakom

3.5 Clanovi Federal Investigation Bureau morace da poznaju sva pravila perfektno da bi poboljsali roleplay na najveci moguci nivo, i smanjiti greske u organizaciji!

Struktura Federal Investigation Bureau:

1. Suspended
2. Agent na obuci
3. Junior Agent |
4. Junior Agent ||
5. Junior Agent ||
6. Stariji Agent
7. Specijalni Agent |
8. Specijalni Agent ||
9. Specijalni Agent |||
10. DEA Agent |
11. DEA Agent ||
12. DEA Agent |||
13. SAJ Agent |
14 SAJ Agent ||
15 SAJ Agent |||
16. Mladji Detektiv
17. Detektiv
18. Main Detektiv
19. Instruktor obuke
20. FSSS
21. UAT Agent
22. UAT Stariji Agent
23. Vodja UAT
24. Deputy Head of Department
25 Head of Department
26. Chief of Staff
27. 00 Agent
28. Consultant
29. Deputy Director
30. FIB Director



-----------------------------------------------------------



Image result for fib LOGO
Image result for fib LOGO





Image result for fib LOGO




=====ALEKSA CARTIER=====
 
Last edited:

Minolina Ashford

Player
Player
Joined
Oct 25, 2021
Messages
1,608
Informacije

1. Vaše ime u RL: Ivana
2. Vaše godine: 29
3. Vremenska zona: GMT+2
4. Prosječna aktivnost na dan: radnim danima 4-5h.. vikendom vise
5. Vaš Diskord: Minolina #0007
6. Vaše Ingame ime: Mina Brutal
7. Vaš ID: 4987
Dodatne Informacije

1. Lider za: Sefica FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

2.1. Zbog višegodišnjeg iskustva u državnim organizacijama, konkretno u FIB i GOV. Što se tiče mog rada FIBu svojim zalaganjem, trudom, i upornošću vrhovna komanda je u meni vidjela potencijal, gdje sam napredovala od samog regruta do chief of staff.Smatram da sam prošla kroz sve situacije sa kojima se mogu susresti kao sefica FIB-a.
2.2. BIla sam 4mjeseca lider bandi i iskreno je malo smorilo, pa zelim da se oprobam u ulozi sefice drzavne organizacije, tj. FIB-a jedne od najvecih i najodgovornijih organizacija u gradu.
2.3. Smatram da bi me članovi brzo zavoljli i smatrali za autoritet, kao što sam navela zbog svog iskustva i reputacije u gradu.
2.4. Iza sebe imam ljude koji su bili na velikim pozicijama u drzavnim organizacijama. Neki od njih su cak bili i na poziciji direktora FIBa tako da nece biti problema i krsenja pravila servera.
2.5. Mislim da je važno da FIB bude prisutan u gradu. Ono što mislim je van okvira sprovođenja zakona,građani grada treba da znaju ko vodi FIB i štiti njihov grad. Mislim da će društveni aspekti povećati poštovanje prema svima i dovesti do stvarnijih RP situacija.

3. Vaši saveti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji:

3.1. Maksimalno bih se trudila da FIB kao organizacija bude primjer drugim organizacijama kako treba da funkcionise jedna ustanova.
3.2. U FIB bih uvela potpuno novu strukturu, tako da bi se znalo sta je potrebno unutar organizacije za postizanje uspjeha.
3.3 Rekonstruisala biih cjelokupni dio istraznog dijela FIBa i uvela bih maksimalno ozbiljan RP unutar tog dijela organizacije.
3.4. Novi članovi FIB-a bi pod mojim vodstvom bi iskusili i prije svega naucili dobar RP koji ne sadrzi samo pljacke, pucanje i racije.
3.5. Uvela bih nove kodove za specijalne jedinice kao sto FBI ima u pravom svijetu.
3.6. Komunikaciju unutar organizacije bih zahtjevala da bude maksimalno profesionalna i po RPu.
3.7. Imacemo posebnu jedinicu koja ce se baviti novim clanovima, njihovom obukom, koju ce morati da prodju, da bi mogli poceti sa radom.
3.8. Trudicemo se da ne krsimo pravila i ne idemo protiv skripte servera, zato sam i napomenula da bi u mom FIBu bili ljudi sa iskustvom, koji su i prije imali priliku raditi u FIB, biti na zavidnim pozicijama itd, kao npr Kayn Darkin :D
3.9.Imam puno ideja za globalne događaje, uključujući sve legalne organizacije, bande, pa čak i obične gradjane.
Sve što želim je da osiguram da će pod mojim vođstvom FIB RP biti najbolji što je ikada bio.

* Struktura rankova u nasem FIBu bila bi ovakva:
1. Suspended
2. Agent na obuci
3. Mladji Agenti

Imacemo jedinice kao sto su
1. SAJ
2.DEA
3. Air Support
4. Black Ops

Sto se tice High Commanda imacemo vodje za svaku od navedenih jedinica koje ce svakodnevno raditi treninge s njima, obucavati ih, davati svakodnevne zadatke i brinuti o svojim jedinicama.
Najveci rankovi u nasem FIBu bili bi
1. Chief of Staff
2.00 Agent
3. Zamjenik Sefice
4. Sefica

Srecno svima . :)
 

Andrej Wbear

Server Administrator
Server Administrator
Joined
Dec 29, 2021
Messages
408
Informacije
1. Vaše ime u RL Filip
2. Vaše godine18
3. Vremenska zona GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan 7h
5. Vaš Diskordcuki#5381
6. Vaše Ingame ime Filipp starcevic
7. Vaš ID

Dodatne Informacije
1. Lider za...FIB
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
zelim poboslat ogranizacu da bude najbola u drzavi
ucio sam na greskam drugih lider i pokusacu da ih ne napravim
zelim da pobolsam da bude najboli i da dobro vladam znam dobro da organiziram poso i da dobro vladam


3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
moje glednosti po proslim madatima
10-1: Poziv/najava sve jedinice se vracaju u Stab
10-2: Negativno
10-3: Prestani sa emitovanjem na Radio!
10-4: Potvrdeno/potvrdno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Pauza u sedistu ((AFK))
10-8: prijava na duznost !
10-10: Ispaljeni hici
10-11: Pljacka u toku
10-12: Predvideno vreme dolaska.
10-16: Povredeni civil!
10-19 : Vrsta na bijelu liniju u Garazi!
10-20: Lokacija
10-21: Lokacija svih patrolnih jedinica ( SVI ODAZIVI )
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna pomoc!
10-57: VIKTOR: Potera za osumunjicenim koji bezi prevoznim sredstvom.
10-57: FOKSTROT: Potera za osumnjicenim koji bezi peske.
10-99: Situacija rijesena, vratite se na ono sto ste radili!

KODOVI STATUSA
Kod A: ((pad igre/crash))
Sifra 1: Hitna opasnost opasna po zivot, svi odgovori. Odbacite ono sto radite i odmah reagujte (svetla i sirene)
Kod 2: Upaljene rotacije (bez zvuka)
Kod 3: Upaljene rotacije (sa zvukom) / hitna situacija
Kod 4: Situacija pod kontrolom!
Kod 6: Na licu mesta!



30.Direktor
29.Zam.Direktora
28. 00 Agent
27.Sef Osoblja
26.Zam.Sefa Osoblja
25. Vodja Jedinice
24.Zam.Jedinice
23.Vodja Agenata
22.Instruktor Obuke
21.Vodja UAT
20.UAT
19. UAT Lite
18.Vodja Istraznog Osoblja
17.Zam.Vodje Istraznog Osoblja
16.Visi Istrazni Agent
15.Istrazni Agent
14.Mladji Istrazni Agent
13.Dea Elite
12.Dea
11.Saj Sniper Team
10.Saj Air Suport
9.Saj
8.Special Agent
7.Stariji Agent
6.Agent III
5.Agent II
4.Agent I
3.Mladji Agent
2.Agent na Obuci
1.Suspenzija
Rankovi iskopirani
 

Stefan Micevic

Player
Player
Joined
Dec 9, 2021
Messages
499
Informacije
1. Vaše ime u RL: Stefan Micevic
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan 7-10h
5. Vaš Diskord: Stefan Micevic 705#0379
6. Vaše Ingame ime: Stefan Luxury
7. Vaš ID: 705

Dodatne Informacije
1. Lider za... FIB
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem):

Zeleo bih biti lider ove posebne organizacije zato sto imam mnogo iskustva u drzavnim organizacijama, bio sam lider LSPD, high command u SAHP-u i u FIB-u i samim time smatram da imam dovoljne vjestine, znanje i vremena provedenog na serveru da bih vodio ovu organizaciju.
Drugi razlog je taj sto sa FIB-om kao najozbiljnijom i najvaznijom organizacijom zelim da u potpunosti obrisem kopupciju na serveru.
I treci razlog je taj sto zelim da promjenim mnogo stvari koje ja smatram da su netacne pocevsi od vladinog zakonika i sve do sitnica koje nekima kvare osjecaj RP.
3. Vaši saveti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji:
Prvi savjet je kao sto sam vec rekao je da skroz unistim korumpiranost na serveru zato sto taj nacin rada samo unistava druge organizacije.
Drugi savjet je taj da zelim da se vise stvari rijesava kroz RP a ne preko foruma.
Treci savjet je taj da promjenim zakonik i da dam svakoj organizaciji jednaka prava ne zaostavljajuci niti jednu.
U saradnji sa LI bih trazio da 1 ili 2 novinara nakon svake uspjesno sprecene talacke ili pljacke rade intervju u kome ce da pokazuju dominatnost drzavnih organizacija i time na rp nacin da se smanji stopa kriminala. u dogovoru bi se intervju ili clanak trebao objavljivati u LI novon projektu CityNews&Tropics.
Tokom bilo kojih situacija u kojima su ukljuceni taoci bi u saradnji sa EMS ucestvovao minimalno 1 doktor koji bi bio zasticen od strane policije sa pancirima i kojem bi duznost bila da pregleda taoca da li je ranjen ili da li ima neke povrede na sebi.
Na ova dva nacina ce sve drzavne organizacije da ucestvuju u mnogim akcijama i na taj nacin se razvija razina RP na citavom serveru.
FIB kao specijalna drzavna sluzba je zaduzena da kriminal smanji na najmanji moguci nivo cime bih barem 1 sedmicno uvodio ne najavljene unutrasnje kontrole koje bi sluzile da se razotkrije nivo posedovanja nezakonitog oruzija ili supstanciu jednoj ORG.
Imao bih max 4 00 agenta koja bi imala biografiju i oni bi se bavili vecinom posmatranjem drugih drzavnih organizacija i kao FIB-ovi najveci i najcjenjeni agenti bi imali pravo da sa direktorovom dozvolom udju u neku organizaciju i zapocnu pretres svih clanova ukoliko primjete da neki clan nosi nezakonito oruzije ili iliegalne supstance.
Main detektivi bi sluzili da idu under cover na teritoriji geta i prikupljaju dokaze za case file koji bi u saradnji sa drugim organizacijama sluzio za sto veci broj racija u cilju ispraznjavnja sefova municije kod bandi i kriminalnih porodica.
Obicni agenti ne bi imali neka specijalna zaduzenja njihova glavna funkcija bi bila da patroliraju gradom u slobodno vrijeme.
FSSS i BlackOps agenti su u zaduzenju da idu u potere za licima 3+ wanted lvl.
DEA agenti su zaduzeni da idu u potragu za kanabisom.
Zaduzenja HOD i DHOD ce biti ta da se pobrinu samo za svoj sektor ( pregledavaju logove radi kradje iz skladista, sredjuju znacke, i drze svoj sektor pod kontrolom)

RANKOVI ORGANIZACIJE CE OSTATI NEPROMJENJENI ZATO STO DOK SAM BIO U PROSLOM FIB-U SU MI SE JAKO SVIDJELI I NECU DA IH MJENJAM.
I najvaznije od svega je da na sto bolji nacin smanjimo nesuglasice izmedju drzavnih organizacija. Jer sam naucen da se svaki problem moze rijesiti razgovorom bez koristenja sile ili povisavanja glasa jer to ne vodi nicemu samo ce se napraviti veci problem.

STEFAN LUXURY
 

Mladen Markovic

Player
Player
Joined
Jan 18, 2022
Messages
10
Informacije
1. Vaše ime u RL Mladen Bajric
2. Vaše godine 18
3. Vremenska zona GMT+2
4. Prosječna aktivnost na dan 5-8H
5. Vaš Diskord DjomlaX#4214
6. Vaše Ingame ime Mladen Markovic
7. Vaš ID 15272

Dodatne Informacije
1. Lider za... EMS
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
- Zelim da pomognem u unapredjenju ove organizacije na sto veci nivo, a smatram da sam u mogucnosti da to i ucinim sa svojim sposobnostima za vodjenje.
- Upoznat sam jako dobro sa svim poslovima radnika ove organizacije. Od radnika u laboratoriji pa sve do radnika u bolnici ili u civilnom odeljenju. Zbog toga smatram da sam dovoljno upoznat sa svim potrebnim informacijama i principima rada koje treba da znam da bih bio na pozciji za koju konkurisem.
- U ovoj organizaciji sam vec malo duze vremena i volim da provodim vreme radeci posao kao radnik bolnice. Vremenom sam dobijao unapredjenja i sticao nova iskustva i znanja. Sad mislim da je vreme za novo iskustvo i nova znanja te zelim da pokazem sve prethodno pomenute sposobnosti.
3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
- Redovnije obuke radnika od strane civilnog odeljenja te poboljsanje edukoavnosti radnika o svim poslovima u okviru organizacije i o vaznosti propisa.
- Striktniji nadzor radnika radi manje krsenja propisa grada i organizacije
- Sva komunikacija koja je formalna da se obavlja u igri, Nebitno izmedju koga je, radi poboljsanja kvaliteta glume za roleplay.
= Odrzavanje vise grupnih akcija radi vezbanja za unapredjenje kvaliteta roleplaya.
- Unapredjenje postojeceg sistema podele radnika po sektorima tako sto bi se propisali tacna pravila za sve sektore sve njihove duznosti i kriterijumi koji su potrebni da bi radili u tom sektoru.
- Poceti sa organizovanjem redovnih obuka roleplaya od strane civilnog odeljenja radi upoznavanja novih radnika sa roleplayom kakav treba da izvode prilikom obavljanja svakdonevne duznosti.
 

Djole__00

Player
Player
Joined
Oct 18, 2021
Messages
24
INFORMACIJE:
1.Vaše ime u RL: Djordje
2.Vaše godine:16(uskoro 17)
3.Vremenska zona:GTM+2
4.Prosečna dnevna aktivnost :8/10h
5.Vaš Diskord: ®DJ0£€€®#1925
6.Vaše Ingame ime: Diego Tate
7.Vaš ID:4563

Dodatne informacije :

1.Lider za: EMS
2.
Zašto želite biti lider ove posebne organizacije(navedite tri razloga sa objašnjenjem):
1.Već dugo vremena sam na ovom severu i kroz to vreme sam naučio rukovodjenje i upravljanje ljudima kroz to što sam bio leader i coleader mnogih uspešnih porodica, pa čak i nekih organizacija.
2.EMS mi se kao organizacija svidjala od početka servera, bezbroj puta sam bio član iste pa sada smatram da je došlo vreme da ja rukovodim organizacijom i dovedem je do maksimuma
3. Ukoliko budem postao leader trudiću se da sve bude na maksimalnom nivou, da sve funkcioniše kako treba bez ikakve greške, da bude pre svega poštovanje izmedju kolega, većih činova, itd...
3.Vaši saveti za poboljšanje RP razine u organizaciji:
1.Dakle, smatram da EMS može i mora biti jos mngo bolja i uspešnija. To bi se desilo tako sto bi tokom celog dana u svakoj bolnici stojati minimum 2 bolničara koji bi pružali pomoć građanima. Kompletna organizacija ljudi bi bila podignuta na maksimalni nivo, svi oni koji ne budu radili u bolnicama ce biti u službenim vozilima i gradom čekati hitne pozive.
2.Članovi koje budemo primali u organizaciju će biti testirani koliko znaju rp pravila, jer bez toga niko neće moći da postane član EMS-a. Bili bi organizovane česte,, akademije,, gde bi smo pružili priliku svakome ko bi želeo da se zaposli kod nas.
3. Neće biti zapošljavanja,, preko veze,, nego organizacija ima da se poštuje kao i članovi koji se trude da uspu u njoj. Na visoke položaje biće postavljani samo ozbiljni ljudi koji se razumeju u RP i u koje sam siguran da ce voditi organizaciju kada mene nema....
4. Kako ja tako i moje kolege ce mo se truditi da se smanji svaki vid sirenja zaraze po gradu kao sto su Amnezija, Prehlada, Trovanje, i raze druge prenosive bolesti... Svim gradjanima ce biti pruzad adekvatna medicinsak pomoc u bilo kojem delu dana ili noci..

Hvala na čitanju, svako dobro:)
 

Nemanja Zaicev

Player
Player
Joined
Mar 13, 2022
Messages
420
Informacije
1. Vaše ime u RL: Nemanja
2. Vaše godine: 29
3. Vremenska zona: GMT+2
4. Prosječna aktivnost na dan: Radnim danima oko 10h,vikend vise
5. Vaš Diskord: ngarca93#2160
6. Vaše Ingame ime: Nemanja Zajcev
7. Vaš ID: 19165



Dodatne Informacije
1. Lider za... FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

  1. 95% svog RP zivota sam proveo u drzavnim organizacijama,i tu se pronalazim.Samim tim sto sam dosta vremena u high command smatram da sam sposoban da vodim ozbiljnu organizaciju kao sto je FIB.
  2. Sto se tice strukture i kodova ne bih mnogo menjao jer je vec stanje ok sto se toga tice,a izgledalo bi ovako:
STRUKTURA:
  1. Suspenzija-Agent koji ima 2 upozorenja od stranje HC i na suspenziji je po kazni ili zbog odsustva.
  2. Agent na obuci-Agent koji je tek dobio zaposlenje u FIB-u i mora da prodje obuku.
  3. Junior Agent-Agent koji je prosao obuku i moze da ide u patrolu samo sa visim rankovima od sebe.
  4. Agent na terenu(Field Agent)-Agent koji je prosao obuku,zna pravila,i radio kodove.Spreman da ide u patrolu sa ostalim agentima
  5. Specijalni Agent(FSA)-Agent koji je stekao iskustvo na terenu i sposoban je da vodi pregovore na talackim situacijama,vodi akcije i dogadjaje.
  6. Glavni Agent-Agent koji ima dosta iskustva,spreman je na sve situacije i moze da bira kojoj ce se specijalnoj jedinici prikljuciti.
SPECIJALNE JEDINICE:
  1. DEA(Drug Enforcment Administration)- Jedinica koja se bavi unistavanjem kanabisa i sprecavanjem trgovine i prometa narkotika u gradu
  2. Air support-Jedinica koja ce pruzati aktivnu vazdusnu podrsku na svim lokalnim i globalnim dogadjajima u gradu,spremna da reaguje u svakom trenutku.
  3. UAT(Undercover antiterorist unit)-Jedinica visoko obucenih ljudi spremnih da odgovore na apsolutno svaki izazov,od pljacke imovine do spasavanja ljudskih zivota i obezbedjenje visokih drzavnih sluzbenika na dogadjajima
  4. Istrazno odeljenje-Jedinica koja se bavi prikupljanjem informacija o kriminalnim radnjama i bandama u gradu.Njihovo osnovno oruzje je foto aparat i dron koje im je neophodno da bi imali validne dokaze
  5. Instruktori obuke-Jedinica koja daje osnovnu obuku agentima,kao i specijalnu obuku za ulazak u neku od specijalnijh jedinica
HIGH COMMAND-Sastoji se od vodja svih specijalnih jedinica,Supervizora,Sefa osoblja,00 agenta,zamenika i direktora FIB-a.
RADIO KODOVI:
10-1: Smenski sastanak,ili spemanje za neki dogadjaj
10-2: Negativno
10-3: Prestani sa emitovanjem na radiu
10-4: Potvrdjeno/potvrdno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Odjava smene ili pauza
10-8: Prijava na duznost
10-10: Ispaljeni hici
10-11: Pljacka u toku
10-12: Predvideno vreme dolaska.
10-16: Povredeni civil
10-19 : Vrsta na bijelu liniju u garazi
10-20: Lokacija
10-21: Trenutna situacija,opis mesta i desavanja
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna hitna podrska kolega
10-57: VIKTOR: Potera za licem/licima koja su u vozilu
10-57: FOKSTROT: Potera za osumnjicenim koji bezi pesaka
10-95: Transport lica do zatvora
10-99: Situacija rijesena,
CODE A: pukla igrica
CODE B: reset mikrofona(U i F8)
CODE 1: upaljene rotacije uz zvuk
CODE 2: upaljene rotacije bez zvuka

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

  • Pre svega bih insistirao na koriscenju kodova i postovanje hijerarhije u organizaciji
  • Zalagao bih se za podizanje nivoa bezbednosti gradjana i podizanje svesti o kretanju van grada
  • Pokusao da podignem odnose izmedju ostalih drzavnih organizacija na najvisi moguci nivo,kao i saradnju sa njima
  • Maksimalno bih se trudio da FIB bude prvi na svim dogadjajima,i da maksimalno profesionalno pristupa istim
  • Trudio bih se da sve probleme resavam IC i bez admina,jer smatram da se vecina problema moze resiti razgovorom

Hvala na citanju aplikacije
s' postovanjem

Nemanja Zajcev
 

Amado

Player
Player
Joined
Apr 7, 2022
Messages
20
Informacije
1. Vaše ime u RL: Mislav
2. Vaše godine: 21
3. Vremenska zona: GMT +2
4. Prosječna aktivnost na dan: 4-8h
5. Vaš Diskord: zo#7291
6. Vaše Ingame ime: Amado Fuentes
7. Vaš ID: 16622

Dodatne Informacije
1. Lider za FIB.


2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)


Na početku mog igranja na ovom serveru krenuo sam u SAHP-u pod vodstvom Johnsona gdje sam naučio osnove RP-a državnih organizacija i zavolio igranje na ovom serveru. Nakon toga je krenula moja karijera u crime području. U svakoj kriminalnoj organizaciji sam bio minimalno High Command (11 rank), a u Bloodsima prije 2 mandata i trenutno Marabunti sam na poziciji Co – Leadera.

1. Nakon svih tih organizacija i mandata mogu reći da sam stekao ogromno iskustvo, upoznao mnogo ljudi i naučio sva pravila ovog servera, ali učio sam da je RP razina u gang organizacijama na dosta malom nivou i zato mi je uvijek bilo draže igrati u državnim organizacijama gdje isto imam iskustva.

2. U FIB-u sam proveo skoro cijeli mandat na poziciji 00 agenta za vrijeme mandata Lea Angella gdje smo oformili elitnu UAT jedinicu i vodili po meni jedan respektabilan FIB. Sa sobom bi isto tako doveo jako iskusne ljude koji su FIB-u proveli duže vrijeme i potrudili bi se napraviti odličan RP uključivanjem svih organizacija.

3. Glavni razlog zašto želim biti lider ove organizacije je taj što sam pratio rad bivših lidera i gledao njihove dobre i loše poteze i na temelju svojih ideja i vizija želim napraviti jedan novi i friški FIB.


3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

3.1. Maksimalno povećanje RP -a sa ostalim državnim organizacijama.

3.2. U organizaciji bi bio ograničen broj maksimalno profesionalnih, starijih i aktivnih članova kako bi napravili što bolje RP iskustvo.

3.3. Potpuno restrukturiranje rankova.

3.4. Prakticiranje starih i uvođenje novih kodova kako bi se održao RP na radiju bez MG-a.

Moj savjet za poboljšanje razine i kriterija RP-a unutar organizacije je uvođenje strože, temeljitije faze obuke koja se temelji na pravilima koja bi pomogla agentima da dovedu RP na visoki nivo. Dodatno, kontinuirana evaluacija svih pridruženih zaposlenika u određenom vremenskom razdoblju povećala bi njihovu učinkovitost i znanje. Također bih želio rješavati sve stvari IC umjesto OOC rješavanja putem foruma. Svaki igrač može se obratiti meni ili dodijeljenim vrhovnim komandama kako bismo riješili sve probleme koji se pojave.


Amado Fuentes
 

KoTo Amatsukami

Player
Player
Joined
Jul 30, 2022
Messages
30
Informacije
1. Vaše ime u RL: Milos Raketic

2. Vaše godine: 18

3. Vremenska zona: GMT+2

4. Prosječna aktivnost na dan: 4-7H

5. Vaš Discord: Milos#7940

6. Vaše Ingame ime: Miloss Raketic

7. Vaš ID: 28147

Dodatne Informacije:

1. Lider za... F.I.B.(Federal Investigation Bureau)

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije?

2.1 Lider F.I.B.-a(Federal Investigation Bureau) zeleo bih postati zato sto se zalazem za sva nacela koja bi trebao "posedovati" jedan lider jedne ovakvo vazne i ozbiljne organizacije, koja je od krucijalnog znacaja za odrzavanje stabilnosti i mira u drzavi. Kao sto su odgovornost, spretnost, znanje, liderstvo, snalazljivost i pravicnost kao osnova za bilo koju lidersku poziciju. I mislim da posedujem dovoljno znanja i vestine da budem na ovoj poziciji.


2.2 Imam iskustva u svim drzavnim organizacijama ( S.A.H.P. ; L.S.P.D. ; F.I.B. ; N.G. ; G.O.V. ; E.M.S. )

2.3 Dosta sam kreativan u domenu komunikacije i mislim da bih lako izasao na kraj sa svim duznosrima koje mi se dodeljuju na ovoj poziciji, a spreman zam i za vise.

2.4 Imam vec oformljen tim koji je preduzimljiv, spretan, pun strpljenja, ozbiljan i pre svega organizovan za obuku, istragu, i rad sa novim ili vec iskusnim ljudstvom.

3. Vasi savjeti za poboljsanje RolePlay razine u organizaciji.

3.1 Vrsio bih detaljne obuke i pripreme za celokupno osoblje. (Anti-Teroristickih dejstava, Talackih situacija, Rukovanja oruzijem, Hapsenja/Privodjenja...)

3.2 Komunikacija bi bila na najprofesionalnijem nivou. (Centrala bi se koristila samo kroz kodove kako bi se RP vise osecao i bio uocljiviji i na ozbiljnijem nivou)

3.3 Uveo bih prosirenje kodovne liste. (Uveo bih imena za cinove kako agenti i ostatak osoblja kako na akcijama tako i u redovnim duznostima ne bi otkrivali svoj cin/ime/prezime: Kao i kodove koji su se pre koristili: 10-33/10-55/10-57 (V/F)...)

3.4 Redovne testove za zaposlene.(Zaposleni bi bili propitivani RP pravila, kao i celokupan RP proces hapsenja/pregovaranja/sudskih procesa...)

3.5 Vise kolegijalnu saradnju sa svim drzavnim organizacijama i L.I..(Smatram da je komunikacija osnova bilo koje saradnje, u dogovoru sa L.I. bi izvrsavali interviewu sa zaposlenima u drzavnim organizacijama o platama, poslu uopsteno, uspesnosti u akcijama/svakodnevnim aktivnostima... )

3.6 Povecao bih unutrasnju kontrolu radi suzbijanja korupcije i svih vrsta potkradanja drzave i F.I.B.-a kao deo nje, kroz sluzbu u F.I.B.-u.

3.7 Uveo bih novu jedinicu "Alfa Odred".(Bila bi zaduzena za najvisi kriminal kao i za djelatnosti koje ostale jedinice ne bi bile sposobne da sposobne da sprovedu.)

3.8 Struktura F.I.B.:


1. Suspended 3 dana
2. Suspended 2 dana
3. Suspended 1 dana
4. Agent na obuci
5. Junior Agent |
6. Junior Agent ||
7. Stariji Agent
8. Specijalni Agent |
9. Specijalni Agent ||
10. SAU Junior Agent
11. SAU Agent
12. SAU Visi Agent
13. DEA Junior Agent |
14 DEA Agent
15 DEA Visi Agent
16. Junior Detektiv
17. Detektiv
18. Glavni Detektiv
19. Supervizor
20. Alfa Odred Junior
21. Alfa Odred
22. Zamenik Vodje Alfa Odreda
23. Vodja Alfa Odreda
24. Zamenik Head of Department
25 Head of Department
26. Chief of Staff
27. 00 Agent
28. Assistent Direktora
29. Zamenik Direktora

30. Direktor


Sa Postovanjem vas Miloss Raketic 28147.
 
Last edited:

ZedDarkin

𝓦𝓲𝓷 𝓲𝓷 𝓼𝓲𝓵𝓮𝓷𝓬𝓮
Player
Joined
Mar 17, 2022
Messages
142
1. Vaše ime u RL: Ognjen
2. Vaše godine: 18
3. Vremenska zona: GTM+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 8h
5. Vaš Diskord: Zed Darkin#6043
6. Vaše Ingame ime: Zed NoMercy
7. Vaš ID: 7925

1. Lider za. FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

1.Bio sam 4 meseca u FIB-U i ne mogu sebe da zamislim u drugim organizacijama.Prosao sam 4 mandata kroz 4 lidera i spreman sam voditi tu organizaciju,

2.
Zelim da dovedem maksimalnu disciplinu, poslusnost, Zelim da postavim jasna i cista odeljenja za razne cinove.Jer vec 7 godina igram aktivno roleplay i nema kroz koje situacije nisam prosao.U svakoj sitnici mogu naci gresku i zelim da bude perfektno

3.Vodio sam SAHP bez ijednog warna ceo mandat bili smo najbrojniji i najefikasniji na pljackama,eventima itd.Imam ljude koji su vodili fib ranije i koji zele da se bave ponovo tim poslom i koji su spremni za rad.Dovescu FIB u red kakav i treba da bude.

4.Ucio sam od najboljih i znam kako treba da se vodi organizacija.Kayn je ostavio svoj Legacy a ja sam spreman da ga ponovo vratim.

Uveo bih:
Posebne jedinice koje se bave drogom,pucnjavama, hitne akcije itd.
Vratio bih FIB kakav je i bio ranije i kakav on treba da bude a ne da se drugi smeju kako fib izgleda itd.
Fib je najelitnija organizacija i takva treba da ostane
Rankovi:
Junior Agent
Senior Agent
Field agent
Elite Agent
Elite SSA
Training Director
DEA agent
DEA Director
SAU agent
SAU Director
FSSS agent
FSSS Director
HR director
Deputy Head of Department
Head of Department
00 agent
Chief of staff
Deputy Director
3
. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Da se stave ogranicenja radi primanja novih agenata npr: Godine RL i Godine in game(Minimum 15 godina u gradu da bi mogao da ode na akademiju)
Uvodjenje vece i strozije hijarhije.
Nije mi se svidelo u prethodnom mandatu sto je dopustano ljudima da radi ko sta pozeli. Zelim da za svakog coveka postavim nadredjenog koji ce ga trenirati i biti odgovoran za njega i svaku njegovu akciju.
Zelim da uvedem timove od par nadzornika koji ce biti zaduzeni za samo kontrolu zaposlenih i sankcionisanje.(imam ljude koji su spremni da rade to jer su iskusni u tome)
Takodje ispod njih zelim da postavim ljude koji su spretni i sposobni da vode par ljudi.
Treneri kao u proslom mandatu su obavezni. Da se svaki covek pre nego sto izadje na ulicu dobro obuci i spremi za akciju.
Neke stvari su nedopustive i trebaju biti najstrozije kaznjenje.
Spreman sam da sa svojim ljudima koji su bili u FIB-u od pocetka pa i na Engleskom serveru uspesno odradim racije i pokazem ostalima kako FIB treba da izgleda

Zed Darkin.
 

Leo Angelo

Hercegovina ❤️
Player
Joined
Nov 23, 2021
Messages
147
Informacije
1. Vaše ime u RL: Josip
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 4-8 radnim danimo 10h+ vikendom
5. Vaš Diskord: jox#0075
6. Vaše Ingame ime: Leo Brutal
7. Vaš ID: 8802

Dodatne Informacije
1. Lider za FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)


Početkom mog igranja na Grandu odlucio sam da ce put mog roleplay karaktera vecinom biti baziran na državnim organizacijama. U državnim ogranizacijama proveo sam gotovo 4 mjesca svog igranja, te sam bio clan LSPD, FIB I SAHP organizacija gdje sam naucio puno toga. Posto sam prosao toliko organizacija mislim da sam naucio dosta toga i dobrih stvari tako da bih to mogao prijmeniti i u FIB-u. Vec sam bio lider ove iste organizacije pa znam u cemu sam grijesio i nastojat cu to promjeniti i popraviti ako mi date jos jednu sansu.

- Lider FIB-a zelio bih postati iz vise razloga. Kao lider zalago bih se za postenje, pravednost i ozbiljnost u organizaciji jer bez istih ne može se odrzavati red. U organizaciji bi bili samo najelitniji agenti ovog grada koji su prosli tesku obuku u FIB-u do sada.

-Kao lider mislim da je najbitnije imati dobre ljude oko sebe ljude kojima vjerujes. Sam je vrlo tesko odrzavat organizaciju poput FIB-a.

- FIB je najmocnija i najznačajnija organizacija u cijelom gradu, tako da bi se fokusirao sto vise na roleplay, bilo bi manje pucnjave po gradu te u vecini slucajeva koristio bih se tazer jer FIB nije organizacija koja ce ubijat ljude nego organizacija koja ce ih štitit.



3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

- Roleplay bi poboljsao Obukom svaki dan te svaki Agent koji prođe obuku bit ce ispitano njegovo znanje, i maximalno bi se pazilo koga se ubacije u organizaciju. Ispitivanja bi bila teska, a ispitivalo bi se najosnovnije sto se tice zakonodavstva ( koliko se oruzja smije imat i .. ) sva roleplay pravila i dr.

- Za dobar roleplay potrebna je i dobra veza sa ostalim organizacijiama. Organizirao bih zajednicke vjezbe, treninge sa ostalim organizacijama i što vise komunikacije među istima. Takvi treninzi bi se odnosili na pozicioniranje clanova, raspored i disciplinu. Što bi također pridonjelo poboljšanju roleplaya.

- Samo određena ljudi moce bit clanovi ovako elitne organizacije poput fiba, a to ce biti ljudi sa velikim iskustvom sto se tice drzavnih organizacija i cjelokupnog GRANDRP projekta. Al ne samo i ljudi sa iskustvnom nego i ljudi sa zeljom, voljom i znanjem koji bi se zalagali za organizaciju kao da je njihova

- Uveo bih kodove koji su se koristili u starom LSPD koji bi bili jako koristi u poboljsanju komunikacije na sto profesionalniji nivo : 10-55 ( zaustavljeno vozilo), 10-33 (potrebna podrska), 10-95 ( prijevoz lica do zatvora), 10-57 viktor/fokstrot ( potjera za vozilom I potjera za licem koje bjezi pjeske), code 6 ( na mjestu zlocina/događaja)…

3.5 Zelio bih da se građani kada vide FIB opuste i osjećaju sigurno, a kriminalci da se plaše. Clanovi FIB-a bili bi maximalno pristoji prema građanima i postovali bi ih na velikom nivou, posto su oni ljudi koje mi kao Drzavna Organizacija trebamo štititi i glavni su razlog naseg nastanka.

s poštovanjem,

LEO BRUTAL.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom