Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!
Rejected
Status
Not open for further replies.

Bojan Otpisan

Igru igram od malena...
Player
Joined
Jan 7, 2022
Messages
588
Informacije
1. Vaše ime u RL
Filip
2. Vaše godine
17
3. Vremenska zona
+1 Centralno Europsko Vrijeme
4. Prosječna aktivnost na dan
5-7 sata
5. Vaš Diskord
.dakicc
6. Vaše Ingame ime
Bojan Otpisan
7. Vaš ID
11502

Dodatne Informacije
1. Lider za Federalni Istražni Biro

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

1.----------------------------------------------------------------------------------------------------
Sa igranjem na projektu počeo sam u osmom mjesecu 2021. na EN#1 serveru, tamo sam nakon nekog vremena u bandama prešao u FIB,
u FIB-u sam ubrzo napredovao do neke "srednje komande", nisam bio neki jako veliki čin, ali nisam ni bio nizak čin. Ubrzo nakon toga prestao sam
igrati na projektu sve do kraja 11-og, početka 12-og mjeseca kad mi je jedan stari prijatelj s EN#1 javio da se projekt proširio na "naše prostore"
Ubrzo nakon što sam se pridružio zajednici na našem serveru zaposlio sam se u organizaciji SAHP gdje sam proveo 3 mjeseca, nakon ta tri mjeseca smatrao sam
da sam naučio dovoljno pravila da se pridružim FIB-u, uvijek sam FIB gledao kao najelitniju organizaciju pa zato nisam htio u isti kročiti neiskusan.
Ubrzo nakon zavolio sam FIB kao organizaciju zbog mnogobrojnih RP mogućnosti, npr. "Drug Bust", racije na kriminalne familije/bande, mnogobrojni
"undrecover" zadaci kojima samo FIB može pristupiti itd. To je između ostalog i prvi razlog zašto bih volio biti vođa upravo ove organizacije.
Osjećam se povezano s istom zbog dobrog djela mojeg vremena igrajući provedenog u njoj i njenog velikog RP potencijala.​
2.----------------------------------------------------------------------------------------------------
Smatram da moje iskustvo nema puno ljudi, proveo sam većinu svojeg vremena na projektu u state fakciji i naučio sam dosta stvari, vodio sam jedno vrijeme i vladu i tamo sam naučio neke esencijalne stvari za biti lidera, naučio sam da kao lider
uvijek treba ostati smiren što mi i paše uz moj karakter u stvarnom životu jer sam mirna i staložena osoba, naučio sam kako voditi ljude, kako istovremeno biti u lijepom odnosu s njima, ali imati i autoritet nad njima, kako se ponašati
i biti u dobrim odnosima s drugim liderima i unaprijedio sam svoje komunikativne sposobnosti i sposobnosti riješavanja problema. Smatram da su sve te kvalitete potrebne za lidera elitne organizacije poput FIB-a. Pored mojeg vodenja vlade vodio sam i gang Families u kojem sam sve vec spomenute vjestine dodatno unaprijedio i naucio da kao lider trebam unaprijed planirati slijed akcija. Također sam naucio kako podići moral ljudi u teškim situacijama, 13v30 pljačke prodavaonica i slično gdje smo bili znatno nadjačani, ali se nismo predali i moral nam u nijednom trenutnu nije pao.​
3.----------------------------------------------------------------------------------------------------
Volio bih podići razinu RP-a FIB-a na maksimum koji sama skripta organizacije dopušta. Smatram da FIB ima dosta RP potencijala koji nije u potpunosti iskorišten, FIB kao što mu u imenu nalaže je državna organizacija federalnog autoriteta,
to znači da FIB u biti nije državna organizacija koja bi se trebala baviti primarno sitnicama primjerice raditi patrole s ciljem zaustavljanja vozila zbog prometnih prekršaja, radarom mjeriti brzine automobila i pisati kazne za prekoračenje iste,
odazivati se na bankomate(osim ako imamo neku istragu kojoj bi to doprinjelo) itd. Naravno nije da bi FIB u potpunosti obustavio sve od navedenog, ali bi se fokusirao na zadatke poput privođenja lica traženih od strane vlade,
inflitriranje u lance koji se bave distribucijom oružja i narkotika, te ostale zadatke federalne nadležnosti kojima isključivo FIB može pristupiti. Smatram da bi se na taj način ispunio RP zadatk FIB-a. Ponavljam,
to ne znači da bi se FIB kompletno isključio iz vršenja prethodno spomenutih radnji koje su više na razini lokalne nadležnosti, već bi se primarno fokusirao na zadatke federalne nadležnosti.

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

1. Obuka novih članova
-činjenica je da je ova stavka neizostavni dio svake organizacije, sam temelj svake organizacije su članovi iste, s tim na umu
kako bi organizacija i njen rad bio pravilan i sadržavo što manje grešaka novi članovi moraju proći jako dobre pripreme kako bi bili sposobni
za sve zadaće koje ih očekuju
-prvi preduvjet kako bi uopće postali regrut je imati 15 godina u gradu, smatram da s 15 godina u gradu većina ljudi ima koliko toliko dobro znanje RP pravila te bi na taj način osigurali da se standard FIB-ovog RP-a ne smanjuje
-obuka pridošlica bila bi dvodnevno iskustvo koje bi ih spremilo za daljnji rad
-prvi dan pridošlica bi bio obučen teorijski znanjem, što uključuje PDA uređaj, kodovi, taktike, procedure poput hapšenja itd.
-kako bi se potvrdilo da je pridošlica usvojio znanje instruktor teorijske obuke obavio bi s njim kratko, ali temeljno ispitivanje
-drugi dan bi se sastojao od praktičnog rada gdje bi pridošlice vidjele kako se prethodno stečeno znanje uporabljava u praksi,
primjerice insturktor obuke bi s njima prošao kroz proceduru hapšenja i pokazao im kako se isto obavlja, a kasnije bi se pridošlice vodile
u patrolama s iskusnijim članovima kako bi se osiguralo da vide kako se na ispravni način provodi dužnost FIB-a
-prilikom završetka drugog dana obuke pridošlice bi dobile njihovu značku i njihov rad bi službeno započeo

2. Grupacije unutar Federalnog Istražnog Biroa
-po završetku dvodnevne obuke novi agenti bi automatski postali dio FTS-a (FIB Terrain Service), potom daljnjim napretkom imat će izbor premještanja u FSSS (Federal Security Secret Service) ili ATU (Anti-Terrorist Unit).

FIB Terrain Service
-kada pridošlica završi s njegovom obukom pridružio bi se FTS-u
-FTS bio bi zadužen za privođenje lica traženih od strane vlade te održavanje javnog reda i mira
-agenti FTS-a imaju mogućnost napredovati te se premjestiti u FSSS ili ATU
-agente FTS-a predvodio bi HOD

FSSS
-FSSS bila bi "undrecover" jedinica koja bi u sebi sadržavala i jedinice poput DEA (Drug Enforcement Administration),
DEA bila bi zadužena za istraživanje i povezivanje slučajeva krijumčarenja droge, distribucije iste širom savezne države i u konačnici hapšenje odgovornih za navedene zločine i
ATF (Bureau of Alchocol, Tobacco, Firearms and Explosives), bio bi zadužen za praćenje stope zločina počinjenih vatrenim oružjem, infiltracijom u lance krijumčarenja i distribucije vatrenog oružja te pri završetku privođenjem svih povezanih.
-cilj FSSS-a bio bi izvršavati undercover zadatke poput navedenih te skupljati dokaze za primarno kriminalne familije, a ukoliko zatreba i za kriminalne bande
-sukladno sa podacima o kriminalnom podzemlju koje FSSS prikupi FIB bi uz pomoć ostalih državnih agencija i uz dozvolu vlade proveo niz preventivno-represivnih akcija koje bi za cilj imale odvući građane koji su razmišljali o kretanju u takve poslove od istih ideja, smanjiti stopu smrtnosti povezanu sa tim zločinima i pokazati da nijedan kriminalac nije siguran

Anti-Terrorist Unit
-ATU bila bi elitna anti teroristička jedinica koja bi za cilj imala pružati potporu FTS-u i FSSS-u, surađivati s elitnim jedinicama drugih državnih organizacija te izvršavati najelitnije zadaće
-ATU bio bi podjeljen u tri tima, Gamma-manje iskusan, ali idalje vrlo elitan tim, Beta-iskusniji elitni tim i Alfa-Najiskusniji elitni tim
-svaki ATU tim imao bi svojeg vođu koji bi predvodio zadaće tog tima
-zadaće bi bile raspoređivane po timovima od strane General Commandera koji bi ujedno i izrađivao taktike
-ATU bi uvijek bio prvi na mjestu zločina te pružao otpor naoružanim banditima
-u slučaju pokušaja puča ATU bi bio zadužen po cijenu njhovog života braniti Guvernera

3.Sistem kažnjavanja
-opće je poznato kako se greške događaju svakome, međutim FIB nije organizacija koja si može dopustiti da njihovi agenti griješe u bilo kojem vidu
-svaki vid neprofesionalnosti, neposluha i bilo kakve toksičnosti bio bi strogo kažnjen, pogotovo toksičnost kašnjavala bi se dugotrajnom blacklistom
-članovi FIB-a dužni su se ponašati kao jedna velika obitelj
-lakše greške poput prijavljivanja pogrešnim formatom na radio, pogotovo centralu, kažnjavalo bi se verbalnim upozorenjem
-dva verbalna upozorenja činila bi jedno pismeno upozorenje
-veče greške poput kršenja RP pravila, ovisno o pravilu, kažnjavalo bi se pismenim upozorenjem
-nakon 2 pismena upozorenja agent bi bio na dvodnevnoj suspenziji
-nakon 3 pismena upozorenja agent bi bio izbačen i imao bi zabranu pridruživanja tjedan dana
-na ovaj način planiramo RP FIB-a zadržati na što večoj razini

4.Unutarnja Reforma
-unutarnja reforma prvenstveno bi ciljala na reformu sustava činova
-činovi bi bili sljedeći (uz svaki čin naveden je i opis posla):

Federal Investigation Bureau Terrain Service (FTS)

1. Domar - Osoba koja je tek primljena u organizaciju ili je napravila veću pogrešku i oduzeta joj je značka do daljnjeg.
2. Recruit - Osoba koja je tek postala pripadnik FIB-a, čeka ga dovdnevna obuka koja će osigurati da bude spreman za vršenje njeovih zadaća.
3. Junior Agent - Ovaj agent prošao je obuku i spreman je za njegovu karijeru u FIB-u, kako bi bili sigurni da agent ne napravi neku grešku u obavezi je na patrole odlaziti s većim i iskusnijim činom.
4. Agent I - Agent koji se nakon dužeg vremena iskazao u patroliranju, ima iskustva u hapšenju traženih lica i patroliranju.
5. Agent II - Agent koji već prilično dobro zna procedure postupanja s traženim licima i privođenjem istih.
6. Agent III - Agent koji odlično raspolaže procedure postupanja s traženim licama, privoženje istih mu nije strano i iza sebe ima minimalno 15 hapšenja.
7. Field Agent - Agent koji iza sebe ima 25 hapšenja.
8. Special Agent - Agent koji je dovoljno iskusan i spreman da se uskoro prijavi u neku od FIB-ovih jedinica.
9. Elite Agent - Agent koji je minimalno 7 dana u FIB-u, iza njega su brojna hapšenja, iskusan je i spreman prijaviti se u određenu jedinicu FIB-a.
10. Main Agent - Agent koji se možda još nije prijavio u neku od posebnih jedinica, svakako ovaj agent je dovoljno iskusan i spreman voditi manje grupacije FIB-ovih agenata.

Anti-Terrorist Unit (ATU)

11. ATU Gama - Pridošlica Anti-Terorističke jedinice, počinje s učenjem novih procedura i prilagođavanjem na novo radno okruženje.
12. ATU Beta - Ovaj agent je ustanovio sve procedure i prilagodio se, postao je član jedne od najelitnijih jedinica ovog grada i njegovom timu se dodjeljuju prilično specijalne zadaće.
13. ATU Alfa - Ovaj agent je član najelitnije jedinice cijele savezne države, njegovoj jedinici dodjeljuju se najelitnije zadaće, potporu im prave tim beta i tim gamma.

Federal Security Secret Service (FSSS)

14. FSSS Recruit - Agent koji je pridošlica tajnoj jedinici FIB-a. Njega čeka upoznavanje s novim procedurama, prilagođavanje novom radnom okruženju i podućavanje od strane iskusnijih kolega.
15. FSSS Junior Agent - Agent koji je prošao obuku za FSSS agenta, ustanovio je nove procedure, prilagodio se i spreman je da mu se dodjele zadaci, uz njega obavezno ide stariji agent koji će u slučaju da nešto na zadatku počne po zlu pomoći.
16. FSSS Agent - Iskusniji agent FSSS odjela, iza njega su brojni tajni zadaci, privođenja sa istih i spreman je pomoći prikupljati dokaze ilegalnih aktivnosti bandi.
17. FSSS Senior Agent - Vrlo iskusan član FSSS odjela, spreman je prikupljati dokaze koje mu dodjeli HOD, iza njega je dovoljno iskustva te je spreman početi pisati spiske dokaza.

FIB Training Divison (FTD)

18. Theory Training Instructor - Instruktor zadužen za teorijsku obuku svakog agenta.
19. Field Training Instructor - Instruktor zadužen za terensku obuku svakog agenta.

ATU Commanders

20. ATU Gama Commander - Vođa ATU gamma tima, predvodi zadaće koje budu dodjeljene gamma timu.
21. ATU Beta Commander - Vođa ATU beta tima, prevodi zadaće beta tima.
22. ATU Alfa Commander - Vođa elitnog ATU alfa tima, predovi zadaće alfa tima.
23. ATU General Commander - Generalni vođa ATU, raspoređuje zadaće po timovima te planira taktike za svaku operaciju.

High Command

24. Deputy Head of Department - Zamjenik vođe FTS-a i FSSS-a, ukoliko vođa nije dostupan on je sljedeći najiskusniji i predvodi akciju.
25. Head of Department - Vođa FSSS-a i FTS-a, predvodi oba tima u akcijama, raspoređuje zadaće i brine se da svatko radi ispravno.
26. Supervisor - Vođa FIB agenata, prati rad HOD-a i DHOD-a te o svemu izvještava Chief of Staff.
27. 00 Agent - Najtajniji agent države, zadužen je za sve klasificirane operacije, piše spiske dokaza o kriminalnim bandama i pomno prati njihovo djelovanje po gradu.
28. Chief of Staff - Osoba zadužena za sve pripadnike FIB-a, dobija bilješke i obavještenja o radu od strane vođa jedinica te o njima obavještava direktora.
29. FIB Deputy Director - Zamjenik Direktora FIB-a. Ukoliko direktor nije u gradu zamjenik preuzima njegovu funkciju dok se ne vrati.
30. FIB Director - Direktor FIB-a.

-ostatak reforma ciljala bi na već spomenute stvari, sustav kažnjavanja, sustav obuke itd.

5.Suradnja s novinarskim agencijama
-smatramo kako svaki građanin treba biti informiran o akcijama koje FIB provodi
-pokušat ćemo stupiti u suradnju s novinarskom agencijom LifeInvader preko koje bi građane obavještavali o akcijama koje FIB provodi, primjerice zapljenama oružja, privođenja traženih kriminalaca, akcije dobrovoljnog odricanja oružija itd.
-ukoliko ćemo biti u mogućnosti dogovoriti s LifeInvaderom, pokušali bismo uživo prenositi talačke situacije kako bi građani bili informirani
-detalje o svim preventivno-represivnim akcijama pokušat ćemo prenijeti u suradnji s novinarskom agencijom LifeInvader

6.Dodatna literatura
-svaki FIB-ov agent bio bi dužan pročitati generalni FIB priručnik kako bismo osigurali da budu informirani o standardnim procedurama, radiokomunikaciji i o općenitim pravilima dužnosti
-pridruživanjem FSSS-u ili ATU-u pridošlice bi bile dužne pročitati specijalizirani priručnik za tu jedinicu
-svi od spomenutih priručnika biti će povezani poveznicama ispod
--->FIB Generalni Priručnik
--->ATU Priručnik
--->FSSS Priručnik
 

Bigy One

Leader
Leader
Joined
Jun 17, 2023
Messages
1,039
Čestitamo, pozvani ste na interview za FIB koji će se dešavat u Utorak 02/07/2024 u 18:00h Budite u čekaonici 5 minuta prije početka. Ako imate nekih zabrinutosti oko interviewa, kontaktirajte me preko discorda.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom