Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!
Status
Not open for further replies.

Henry Connor

Player
Player
Information :
1. Your name IRL
-> Siddharth Singh
2. Your age
-> 20
3. Time zone
-> IST
4. Average online per day
-> 10:00 to 20:30 | takes few breaks in between
5. Your Discord
-> Siddharth25k#3893
6. Your Nickname
-> Henry Connor
7. Your ID
-> 21586

Additional information:
1. Leader of LSPD
2. Why do you want to be a leader of this specific organization? (List three reasons with an explanation)

-> 1. LSPD is an exciting organization to me with the fact that they patrol the entire city. The whole organization is good to me because it's away from other organizations and they always have something to do, whether patrolling, hiring, ammo-run, ATM robbery, store robbery etc.
2. I have been in all state organizations, and I have a lot of experience as a member of high command and a leader of NG, and I feel that I have accumulated enough experience that I can lead LSPD properly
3. I will give my best in making the organization more active to help other organizations in every activity like when it comes to a raid or a global or a robbery, in the past few terms I have also seen LSPD units becoming a lot of hostage I will try that my people are not getting hostage by sending them in patrols in a convoy and also ensuring their and the civilian's safety

3. Your advice for improving the RolePlay level in the organization.
-> Departments:
1. Special Weapons and Tactics (SWAT):- This department will be trained for every type of special operation like
- The first ones to respond to global and locals
- They will be leading all types of situations like NG raids, Ghetto Patrol, hostage situations, store robberies etc...
- They will be the most trained people who will be helping in ATM robberies
2. Human Resource and Training (HRT):-
- Hire units for the organization
- Give them proper training about ( Use of PDAs, Arrest Procedures. Penal Codes, etc...)
- Maintain discipline and follow the rules and keep proper logs
3. Public Relations:-
- It will be a department that will take care of internal problems between units
- Their work will be to Hosts events within the city, and connects with other organizations to plan events!
4. Traffic Unit : -
- They will be taking care of towing and issuing fines to all the vehicles which are illegaly parked in city
5. Anti-Hostage Team:-
- They will be taking care of all the hostage situations and store robberies as a negotiation team
- They will also be taking care of hostages so that he/she reaches their homes safely with proper medical care
6. Under Cover:-
- They will be helping FIB with special operations and collecting evidence and information about gangs and crime-families

Additional Experience (LEO):
NG | General

LSPD | FTO
SAHP | Captain of SWAT

FIB | Supervisor of UC

My Deputy:-
Mayukh Casanova | 38926
Experience:
NG | LT. General
SAHP | Captain of Swat / HRT
Families | Deputy
Bloods | Deputy

Apollo Outlaw

(ONLY GOD CAN JUDGE ME)
Player
Bilgi :
1. Adınız IRL
-> Siddharth Singh
2. Yaşınız
-> 20
3. Saat dilimi
-> BİST
4. Günlük ortalama çevrimiçi
-> 10:00 - 20:30 | arada birkaç mola verir
5. Anlaşmazlığınız
-> Siddharth25k#3893
6. Takma Adınız
-> Henry Connor
7. Kimliğiniz
-> 21586

Ek Bilgiler:
1. LSPD'nin lideri
2. Neden bu özel organizasyonun lideri olmak istiyorsunuz? (Bir açıklama ile üç neden listeleyin)

-> 1. LSPD, tüm şehri devriye gezdiği gerçeğiyle benim için heyecan verici bir organizasyon. Tüm organizasyon benim için iyi çünkü diğer organizasyonlardan uzak ve devriye gezmek, işe almak, cephane kaçakçılığı, ATM soygunu, mağaza soygunu vb. gibi her zaman yapacak bir şeyleri var.
2. Tüm devlet kuruluşlarında bulundum ve bir yüksek komuta üyesi ve bir NG lideri olarak çok fazla deneyimim var ve LSPD'yi düzgün bir şekilde yönetebilecek kadar deneyim biriktirdiğimi hissediyorum.
3. Bir baskın, bir küresel veya bir soygun söz konusu olduğunda, diğer kuruluşlara her faaliyette yardımcı olmak için örgütü daha aktif hale getirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım, son birkaç dönemde LSPD birimlerinin de çok sayıda rehin alındığını gördüm. Halkımı bir konvoyla devriyelere göndererek ve ayrıca onların ve sivillerin güvenliğini sağlayarak rehin almamaya çalışacağım.

3. Organizasyondaki RolePlay seviyesini geliştirmek için tavsiyeniz.
-> Bölümler:
1. Özel Silahlar ve Taktikler (SWAT):- Bu departman, aşağıdakiler gibi her tür özel operasyon için eğitilecektir:
- Global ve yerele ilk cevap verenler
- NG baskınları, Getto Devriyesi, rehine durumları, mağaza soygunları vb. gibi her türlü duruma liderlik edecekler...
- ATM soygunlarına yardım edecek en eğitimli kişiler olacaklar.
2. İnsan Kaynakları ve Eğitim (HRT):-
- Organizasyon için birimleri kiralamak
- (PDA kullanımı, Tutuklama Prosedürleri, Ceza Kanunları vb.)
- Disiplini koruyun ve kurallara uyun ve uygun günlükleri tutun
3. Halkla İlişkiler:-
- Birimler arası iç sorunlarla ilgilenecek bir departman olacak.
- İşleri, şehir içindeki etkinliklere ev sahipliği yapmak olacak ve etkinlikleri planlamak için diğer kuruluşlarla bağlantı kuracak!
4. Trafik Birimi : -
- Şehir içinde kaçak park eden tüm araçlara ceza kesilip, çekilmesiyle ilgilenecekler.
5. Rehine Karşıtı Ekip:-
- Bir müzakere ekibi olarak tüm rehine durumlarıyla ve mağaza soygunlarıyla ilgilenecekler
- Uygun tıbbi bakımla evlerine güvenli bir şekilde ulaşması için rehinelerle de ilgilenecekler.
6. Örtü Altında:-
- FIB'e özel operasyonlarda yardım edecekler ve çeteler ve suç aileleri hakkında kanıt ve bilgi toplayacaklar.

Ek Deneyim (LEO):
NG | Genel

LSPD | FTO
SAHP | SWAT Kaptanı

FIB | UC Süpervizörü

Yardımcım: -
Mayukh Casanova | 38926
Deneyim:
NG | LT. Genel
SAHP | Swat / HRT Kaptanı
Aileler | Milletvekili
Kanlar | Milletvekili
+++++++

Bob Bonkers

~ Reviewing forums since 2022
Server Administrator
Approved

The interview will take place coming Tuesday (04.04.2023) at 19:00 City time
Please join the waiting room in Grandrp Discord 10 minutes prior to the interview​

Status
Not open for further replies.
Top Bottom