Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

IMPORTANT Aplikacije za Lidere

Status
Not open for further replies.

leomfjkodfs

Player
Player
Joined
Jan 19, 2022
Messages
11
1. Vaše ime u RL: Ognjen
2. Vaše godine: 18
3. Vremenska zona: GTM+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 8h
5. Vaš Diskord: Zed Darkin#6043
6. Vaše Ingame ime: Zed NoMercy
7. Vaš ID: 7925

1. Lider za. FIB

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

1.Bio sam 4 meseca u FIB-U i ne mogu sebe da zamislim u drugim organizacijama.Prosao sam 4 mandata kroz 4 lidera i spreman sam voditi tu organizaciju,

2.
Zelim da dovedem maksimalnu disciplinu, poslusnost, Zelim da postavim jasna i cista odeljenja za razne cinove.Jer vec 7 godina igram aktivno roleplay i nema kroz koje situacije nisam prosao.U svakoj sitnici mogu naci gresku i zelim da bude perfektno

3.Vodio sam SAHP bez ijednog warna ceo mandat bili smo najbrojniji i najefikasniji na pljackama,eventima itd.Imam ljude koji su vodili fib ranije i koji zele da se bave ponovo tim poslom i koji su spremni za rad.Dovescu FIB u red kakav i treba da bude.

4.Ucio sam od najboljih i znam kako treba da se vodi organizacija.Kayn je ostavio svoj Legacy a ja sam spreman da ga ponovo vratim.

Uveo bih:
Posebne jedinice koje se bave drogom,pucnjavama, hitne akcije itd.
Vratio bih FIB kakav je i bio ranije i kakav on treba da bude a ne da se drugi smeju kako fib izgleda itd.
Fib je najelitnija organizacija i takva treba da ostane
Rankovi:
Junior Agent
Senior Agent
Field agent
Elite Agent
Elite SSA
Training Director
DEA agent
DEA Director
SAU agent
SAU Director
FSSS agent
FSSS Director
HR director
Deputy Head of Department
Head of Department
00 agent
Chief of staff
Deputy Director
3
. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Da se stave ogranicenja radi primanja novih agenata npr: Godine RL i Godine in game(Minimum 15 godina u gradu da bi mogao da ode na akademiju)
Uvodjenje vece i strozije hijarhije.
Nije mi se svidelo u prethodnom mandatu sto je dopustano ljudima da radi ko sta pozeli. Zelim da za svakog coveka postavim nadredjenog koji ce ga trenirati i biti odgovoran za njega i svaku njegovu akciju.
Zelim da uvedem timove od par nadzornika koji ce biti zaduzeni za samo kontrolu zaposlenih i sankcionisanje.(imam ljude koji su spremni da rade to jer su iskusni u tome)
Takodje ispod njih zelim da postavim ljude koji su spretni i sposobni da vode par ljudi.
Treneri kao u proslom mandatu su obavezni. Da se svaki covek pre nego sto izadje na ulicu dobro obuci i spremi za akciju.
Neke stvari su nedopustive i trebaju biti najstrozije kaznjenje.
Spreman sam da sa svojim ljudima koji su bili u FIB-u od pocetka pa i na Engleskom serveru uspesno odradim racije i pokazem ostalima kako FIB treba da izgleda

Zed Darkin.
Ako dobije on msl deka 3 dana i disband
 

Vukasin Brmbibaba

Player
Player
Joined
Feb 22, 2022
Messages
49
Informacije

1. Vaše ime u RL
: Viktor

2. Vaše godine: 17

3. Vremenska zona: GMT+1

4. Prosječna aktivnost na dan: 4-8

5. Vaš Diskord: vyktqr#7687

6. Vaše Ingame ime: Micko Brutal

7. Vaš ID: 14539



Dodatne Informacije

1. Lider za FIB






2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)



2.1 Imam dugog iskustva u državnim organizacijama i smatram da sam prošao proz sve procedure I situacije te mislim da bih mogao da održim organizaciju poput FIB-a.



2.2 Prošao sam kroz sve organizacije ali niti jedna mi nije privukla pažnju kao FIB, stoga bih želeo da vodim FIB.



2.3 Organizacija poput FIB-a zahteva visoki stepen snalažljivosti I dosta strpljenja, s obzirom da sam prošao sve organizacije I bio admin mislim da posedujem sve predispozicije za lidera FIB-a.



2.4 Želim da FIB iskažem u najboljem svetlu I da iskoristim sve mogućnosti koje ovakva organizacija pruža.



2.5 Želim da gradjanima pružim maksimalnu sigurnost, tako što ću grad očistiti od kriminala. Borio bih se za pravdu svih građana.








3. Vaši saveti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.



3.1 Smatram da se FIB kao organizacija dosta razlikuje od svih ostalih, stoga smatram da FIB treba da ima što više agenata koji će biti undercover. Takodje ne treba zapostavljati ni patroliranje po gradu ali sam rad FIB-a bi bio održan u tajnosti



3.2 Tokom slobodnog vremena organizovao bih vežbe I događaje unutar organizacije. Razne taktike za talačke situacije, pljačke itd.



3.3 Za primanje u samu službu FIB-a nije dovoljno poznavanje RP pravila, već bih napravio deo koji bi sadržao test fizičkih sposobnosti (ovo ne utiče na snagu karaktera ili tome slično već jednostavno služi radi dodatnog poboljašanja RP-a).



3.4 Terensku obuku bih podelio u 3 kategorije:

A) Upoznavanje sa službom (faza u kojoj se agenti upoznaju sa kolegama, zgradom FIB-a, kao I samom opremom za rad)

B) Studiranje (deo gde agenti dobijaju istrukcije kako I šta raditi)

C) Praktični deo gde bi agenti pokazali svo svoje znanje I sa time u vidu bi se donela konačna odluka u primanju u službe FIB-a



3.5 Nova struktura:


Direktor
Zamenik Direktora
00 Agent
Rukovodilac Komande
Šef Osoblja
Zamenik Šefa Osoblja
Glavni Supervizor
Supervizor
Black Ops III
BlacK Ops II
Black Ops I
UAT
Glavni Detektiva
Zamenik Glavnog Detektiva
Viši Detektiv
Detektiv
Mladji Detektiv
Vodja Odeljenja
Instruktor Terenske Obuke
Specijalni Agent
Probni Agent Kriminalistike
Agent III (SAJ)
Agent III (AIR)
Agent III
Agent II (SAJ)
Agent II (AIR)
Agent II
Agent I
Agent Na Obuci
Student

Lp, Micko Brutal
Srecno i svaka cast!
 

simicmario82

Player
Player
Joined
Jul 24, 2022
Messages
9
Informacije
1. Vaše ime u RL: Mario
2. Vaše godine:18
3. Vremenska zona: GMT +1
4. Prosječna aktivnost na dan: 10-14h
5. Vaš Diskord: bigmanush#2100
6. Vaše Ingame ime: Mario Sljemara
7. Vaš ID: 679

Dodatne Informacije
1. Lider za... SAHP
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
Prvo zelim da postanem lider jer zelim spreciti kriminal dugo sam u gradu i vidim da kriminal je na sve strane i ja kao lider organizacije sa mojim kolegama bih sprecio kriminal drugo ne svidja mi se prosli rad ove organizacije i zato bih zeleo da budem lider i trece uvek kad mi treba neka pomoc dolazam u sahp i zovem zaposlene niko nikad ne dolazi sa mojim mandatom svaki put kad neko dodje imace zaposlenog da pita sta god oce.
3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Prvo najcestije je krsenje pravila to moje kolege nece radite izabracu ljude koje najbolje znaju pravila grada i ovo ce biti najbolja organizacija do sada u gradu
 

Milovan Ashford

Player
Player
Joined
Dec 26, 2021
Messages
347
Informacije
1. Vaše ime u RL: Milovan
2. Vaše godine: 21
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 5-8 sati
5. Vaš Diskord: Milovan Krstic#5625
6. Vaše Ingame ime: Milovan Krstic
7. Vaš ID: 4674

Dodatne Informacije
1
. Lider za... SAHP
2
. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
Prva stvar: Znam kako funkcionišu državne organizacije i znam kako je biti na visokoj poziciji kako u drugim državnim organizacijama tako i u SAHP.
Druga stvar: Dosta vremena odvajam da bih bio u gradu, učio sam na greškama drugih ljudi koji su radili u državnim organizacijama, znam kako se treba ponašati lider jedne organizacije, te bih sa svojim iskustvom ispravio te iste greške.
Treća stvar: Hoću da svoju mudrost i znanje koje sam stekao prenesem drugim ljudima koji su tu zajedno sa mnom i da poboljšam rad istih.

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Što se nekih timova i posebnih odeljenja tiče, uveo bih:
1. Special Response Team ( Oni bi bili prvi u hitnim slučajevima, na globale bi se pre svih kolega iz SAHP-a odazivale, bili bi brži i efikasniji ).
2. Inspektorski tim ( Oni bi u saradnji sa kolegama iz FIB-a i GOV-a sastavljala Casefile-ove o kriminalnim grupama i porodica koja se bave kriminalom ).
3. AirSupport ( AirSupport bi svakako postojao zbog samog predela gde se nalazi SAHP i pomogli bi inspektorskom timu u traženju kanabisa u predelima planina gde je dostupno da helikopter bezbedno sleti ).
4. Svakog drugog ili trećeg dana bi se održala vežba u vojnoj bazi u dogovoru sa kolegama iz NG-a gde bi ljudi naučili i bili spremni da odbrane neku pljačku ili talačku.

Još bih dodao za kraj, dosta ljudi sam upoznao tokom vremena provedenog u ovom gradu i siguran sam da bi neki bili sa mnom da pomognu državi i meni da RP bude što bolji za sve! :)
 

Andrej Wbear

🪄
Server Administrator
Joined
Dec 29, 2021
Messages
650
Informacij
1. Vaše ime u RL: Andrej
2. Vaše godine: 18
3. Vremenska zona: GTM+2
4. Prosječna aktivnost na dan: 12-15h
5. Vaš Diskord: WBearAndrej#1497
6. Vaše Ingame ime: Andrej Wbearr
. Vaš ID: 12855


Dodatne Informacije
1. Lider za SAHP
. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

*Zelim biti lider ove organizacije iz razloga sto sam proveo dosta vremena u SAHP-u i uvideo sam greske koje bi mogao popraviti u puducoj karijeri ove organizacije
. *Zelim biti lider ove organizacije zato sto kad je u pitanju zaposljavanje,birao bi samo kvalitetne ljude koji stvarno zele raditi ovaj posao dobro i koji znaju sta ne trebaju ratiti i samim tim nebi dovodio ovu organizaciju u losu poziciju.
Znam dobro da organizujem posao i samim tim poboljsam ozbiljnost celokupnog SAHP-a. Naravno imam velike planove sto se tice celokupne organizacije.Naravno bio sam u svakoj drzavnoj organizaciji tako da mogu reci da imam veliko iskustvo,da napomenem uglavnom sam dolazio do visih cinova te sam imao donekle iskustva sa komandovenjem i organizacijom posla.


3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

*Moja neka sagledanja na prosle mandate su ta da ukoliko zelimo povecati kvalitet RolePlay-a potrebno je dovesti ozbiljnost ove organizacije na visi nivo.Naravno nemam nista protiv proslih lidera ali ipak ovo je samo moje misljenje.

Uveo bih i zone za patroliranje:

Zona 01: Paleto Bay - podrucje stanice
Zona 02: Autoput - Farma 2
Zona 03: Autoput - Farma 1
Zona 04: Autoput - Zatvor
Zona 05: Autoput - Fort Zancudo

Zona 06: Route 68


10-1: Poziv/najava sve jedinice se vracaju u Stab
10-2: Negativno
10-3: Prestani sa emitovanjem na Radio!
10-4: Potvrdeno/potvrdno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Pauza u sedistu ((AFK))
10-8: prijava na duznost !
10-10: Ispaljeni hici
10-11: Pljacka u toku
10-12: Predvideno vreme dolaska.
10-16: Povredeni civil!
10-19 : Vrsta na bijelu liniju u Garazi!
10-20: Lokacija
10-21: Lokacija svih patrolnih jedinica ( SVI ODAZIVI )
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna pomoc!
10-57: VIKTOR: Potera za osumunjicenim koji bezi prevoznim sredstvom.
10-57: FOKSTROT: Potera za osumnjicenim koji bezi peske.
10-99: Situacija rijesena, vratite se na ono sto ste radili!

KODOVI STATUSA
Kod A: ((pad igre/crash))

Sifra 1: Hitna opasnost opasna po zivot, svi odgovori. Odbacite ono sto radite i odmah reagujte (svetla i sirene)
Kod 2: Upaljene rotacije (bez zvuka)
Kod 3: Upaljene rotacije (sa zvukom) / hitna situacija
Kod 4: Situacija pod kontrolom!
Kod 6: Na licu mesta!

Rankovi:


(1) Suspended
(2) Sheriff regrut
(3) Sheriff officer I
(4) Sheriff officer II

(5) Sheriff officer III
(6) Stariji Officer
(7) Sheriff Veteran
(8)Tactical Team na Obuci
(9) Tactical Team
(10) AirSupport
(11) Nizi Inspektor
(12) Offroad Team
(13) Narednik
(14) Major
(15) Inspektor

(16) Visi Inspektor
(17) Zamenik Vodje Tactical Teama

(18) Zamenik Vodje Patrole
(19) Zamenik Vodje AirSupporta
(20) Vodja Offroad Teama
(21) Vodja Tactical Teama
(22) Zamenik Glavnog inspektora
(23) Vodja AirSupporta

(24) Vodja Patrole
(25) Glavni Porucnik
(26) Glavni Inspektor
(27) Glavni Major

(28) Assistent Drzavnog Sheriffa
(29) Zamenik Drzavnog Sheriffa
(30) Drzavni Sheriff



 
Last edited:

filip starcevic

Player
Player
Joined
Jul 2, 2022
Messages
24
Informacije
1. Vaše ime u RL Filip
2. Vaše godine18
3. Vremenska zona GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan 7h
5. Vaš Diskordcuki#5381
6. Vaše Ingame ime Filipp starcevic
7. Vaš ID:21379

Dodatne Informacije
1. Lider za...FIB
2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
zelim poboslat ogranizacu da bude najbola u drzavi
ucio sam na greskam drugih lider i pokusacu da ih ne napravim
zelim da pobolsam da bude najboli i da dobro vladam znam dobro da organiziram poso i da dobro vladam


3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
moje glednosti po proslim madatima
10-1: Poziv/najava sve jedinice se vracaju u Stab
10-2: Negativno
10-3: Prestani sa emitovanjem na Radio!
10-4: Potvrdeno/potvrdno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Pauza u sedistu ((AFK))
10-8: prijava na duznost !
10-10: Ispaljeni hici
10-11: Pljacka u toku
10-12: Predvideno vreme dolaska.
10-16: Povredeni civil!
10-19 : Vrsta na bijelu liniju u Garazi!
10-20: Lokacija
10-21: Lokacija svih patrolnih jedinica ( SVI ODAZIVI )
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna pomoc!
10-57: VIKTOR: Potera za osumunjicenim koji bezi prevoznim sredstvom.
10-57: FOKSTROT: Potera za osumnjicenim koji bezi peske.
10-99: Situacija rijesena, vratite se na ono sto ste radili!

KODOVI STATUSA
Kod A: ((pad igre/crash))
Sifra 1: Hitna opasnost opasna po zivot, svi odgovori. Odbacite ono sto radite i odmah reagujte (svetla i sirene)
Kod 2: Upaljene rotacije (bez zvuka)
Kod 3: Upaljene rotacije (sa zvukom) / hitna situacija
Kod 4: Situacija pod kontrolom!
Kod 6: Na licu mesta!



30.Direktor
29.Zam.Direktora
28. 00 Agent
27.Sef Osoblja
26.Zam.Sefa Osoblja
25. Vodja Jedinice
24.Zam.Jedinice
23.Vodja Agenata
22.Instruktor Obuke
21.Vodja UAT
20.UAT
19. UAT Lite
18.Vodja Istraznog Osoblja
17.Zam.Vodje Istraznog Osoblja
16.Visi Istrazni Agent
15.Istrazni Agent
14.Mladji Istrazni Agent
13.Dea Elite
12.Dea
11.Saj Sniper Team
10.Saj Air Suport
9.Saj
8.Special Agent
7.Stariji Agent
6.Agent III
5.Agent II
4.Agent I
3.Mladji Agent
2.Agent na Obuci
1.Suspenzija
 

Stiven Ricardo

Player
Player
Joined
May 12, 2022
Messages
69
Informacije
1. Vaše ime u RL: Stefan
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 10h+
5. Vaš Diskord: ccane #1114
6. Vaše Ingame ime: Stiven Ross

7. Vaš ID: 18028

Dodatne Informacije

1. Lider za...: SAHP (San Andreas Higway Patrol)

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
-Zelim postati lider ove organizacije sa razlogom,znam da vodim ljudstvo,jako sam dugo bio u drzavnim organizacijama i znam kako treba sa ljudima raditi,saslusam i pomognem uvek. Takodje zelim postati lider koji ce biti ozbiljan u onome sto radi pored ozbiljnosti bice i sala naravno.
Ako postanem lider Sahp-a moj mandat ce biti u sluzi naroda a ne mene i moje koristi!
Takodje ako postanem lider potrudicu se da svaku sitnicu RolePlay-a poboljsam u svojoj stanici.

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

- Sto se tice RolePlay-a cu poboljsati sve sto mogu za predobar RolePlay nam treba malo ozbiljne ekipe koja nece krsiti pravila i raditi gluposti dok su u Sahp-u . Za Sahp ce minimum biti obavezno 15 OOC godina kako se ne bi desavale one stvari koje sam vec naveo.

- Takodje necu dopustiti ni jednom clanu da izbegava bilo kakav RolePlay i krsi pravila grada i Sahp-a.

- Kako bi odrzao RolePlay u stanici Sahp-a ozbiljnost ce biti na najvecem nivou,bice i sale i vremena za smejanje ali u bitnim i ozbiljnim situacijama necu to dopustiti....

- Buduci Sheriff-i ce biti obavezni znati RolePlay pravila i takodje Sahp pravila,kako se ne bi desavali problemi sa nasim Sahp-om i Sheriff-ima u tom istom.

- Svakog dana ce biti aktivan radar na istom mestu da bi to ljudi saznali i tu vozili sporije,lokacije radara ce biti prostane sve do grada kako bi gradjani postovali ogranicenu brzinu voznje i stekli malo lepsi i bolji RolePlay sto se tice saobracaja.


- Aktivni sastanci sa ostalim organizacijama i sticanje malo lepseg RolePlay-a sto se tice sastanka i poseta drugim kolegama.


- Sahp necu uzeti da bi se pravio lud i napravio skandal sa ostalim drzavnim organizacijama. Sahp ce biti dostupan svim kolegama i takodje svim ostalim gradjanima,tu cu biti za svakog civila,kolegu i tako dalje i napraviti ozbiljan i prelep RolePlay.


- Snimanje kamericom ce biti obavezno kako bi zabelezili ljude koji nas ometaju u radu ili krse pravila grada i samim tim nas RolePlay.

_____________________________________________________________________________________________________________







Pogledajte izvornu sliku



SAHP znacke:

- Disciplinski
- Sheriff na obuci
- Sheriff
- Sekretar na obuci
- Sekretar
- SRT I
- SRT II
- SRT III
- Zamenik Komandanta SRT
- Komandant SRT ( Rukovodi Special Response Team-om )
- Potporucnik
- Porucnik ( Pomaze novim clanovima u stanici )
- ORT I
- ORT II
- ORT III
- Zamenik Komandanta ORT
- Komandant ORT ( Rukovodi Off Road Team-om)
- Zastavnik ( Vodi racuna o stanici i ljudstva u njoj )
- Head off Department ( Odgovara na department,ugovara sastanke )
- Air Support
- Narednik
- Inspektor
- Supervizor
- Asistent Drzavnog Sheriff-a
- Zamenik Drzavnog Sheriff-a
- Drzavni Sheriff


Ovo su neke znacke koje sam smislio

Hvala na citanju moje aplikacije
Srecno svim kandidatima!








Ross😶‍🌫️
 
Last edited:

Lacman Kurtzman

Player
Player
Joined
Nov 14, 2021
Messages
948
1. Vaše ime u RL: Antonio
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona: GMT+2
4. Prosječna aktivnost na dan: 10 - 12 h
5. Vaš Diskord: Lucic#3634
6. Vaše Ingame ime: Zvjerlan Priklan
7. Vaš ID: 3090

Dodatne Informacije

1. Lider za...SAHP

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
• 2.1 • Bio sam vise od 9 mjeseci u SAHP-u, zavolio sam ovu organizaciju i dovoljno sam dugo u njoj da znam kako funkcionira.
• 2.2 • Mislim da sam dovoljno sposoban da vodim Sheriff Department, aktivan sam svaki dan od 10 do 12 sati te bih time lakse uocavao greske clanova u organizaciji.
• 2.4 • Poboljsao bih suradnju sa ostalim drzavnim organizacijama u cilju postizanja kvalitetnog RP-a.
• 2.5 • Poboljsao bih organizacju rada tako sto bih se posvetio pojedincu, tako i cjelome timu (organizaciji).

3. Naravno, tu je jos stvari koje bih napravio kao sto su:
• 3.1 • Povecao bih patrole po autoputevima, Ruti 68, Sendy Shores, Grape Seed, okolnim i planinskim putevima.
• 3.2 • Pojacao bih suradnju sa specijalnim jedinicama vojske radi poboljsanja sigurnosti svih gradjana koji napustaju glavni dio grada ( autoput ).
• 3.3 • Radio bih vise punktova sa Vojskom / Federal Bureau of Investigation / Centralnom Policijom.
• 3.4 • Svaki clan San Andreas Highway Patrol-a bih imao svoju znacku ( zapljena vozila, zapljena stvari iz gepeka, hapsenja, kazne... ).
• 3.5 • Povecao bih treninge svih clanova SAHP-a ( pit , box maneuver).
• 3.6 • Poboljsao bih rad na bubici i ozivio bih njenu funkciju.



Motto San Andreas Highway Patrol-a:
•SAHP služi i štiti građane, pokušavajući da ih što više održi sigurne od kriminala i zivotu u Los Santosu.
•SAHP služi građanima tako što im stavlja na uslugu profesionalne Deputy Sheriff-e koji zastupaju zakon i primjenjuju ga na profesionalan način.


Misija Sheriff Departmenta:
•Misija SAHP-a kroz sve resurse koje posjeduje i svim mogućim sredstvima osigura lagodan život u Los Santosu.


Vizija Sheriff Departmenta:
•Vizija SAHP-a je da oslobodi i odrzava podrucje van grada bez kriminala i javnih nereda pogotovo u svom reonu.


Prica San Andreas Highway Patrol-a:

• Sa pocetkom u Sandy Shores 1890-tih godina Sheriffi su se razvijali da budu zavodnici reda i mira u malim gradovima i selima

daleko od bilo kakve vece civilizacije. Sheriffi su godinama drzali gradove i sela pod kontrolom, vladao je mir i sve je bilo
odlicno do 1960-tih godina. 1960. godine su se poceli razvijati brzi automobili te su bande i mafije krenuli stupat na snagu i
sheriffi nisu vise imali sanse da zavode mir jer ih je bilo jako malo, a bande i mafije su postajale sve vece i vece.
S obzirom da se otvorila stanica Patrolne Policije u Palleto Bay-u 1970. godine, sheriffi su dosli na ideju da potpisu
sporazum da Patrolna Policija i Sheriff Department se ujedine jer bi to bilo jedino rijesenje da stupaju na snagu i da daju
otpor bandama i mafijama. Patrolnoj Policiji se to nije svidjelo ali 1972. godine su shvatili da je to bilo jedino rijesenje
da bi mogli bilo sta uraditi povodom stupanja na snagu i borbe protiv kriminala. Stoga 1972. godine, sporazum je potpisan te su
se Patrolna Policija i Sheriff Department ujedinili. Novo ime drzavne firme je SAHP - San Andreas Highway Patrol i bili su jedna
od najvecih drzavnih firmi u to vrijeme. 1975. godine je SAHP zatrazio nova i brza vozila te jednu blindu za posebne akcije.
Dostava novih vozila je trajala jako dugo zbog papira ali su vozila stigla 1980. godine. SAHP je 1980-tih sluzbeno postala
najjaca i najveca drzavna firma svih vremena sa brojem aktivnih ljudi od 40 clanova svakoga dana. Pruzali su jako veliki otpor
svim bandama i mafijama te su 1995. godine sav kriminal istrijebili i zaveli ponovo red i mir medju gradjanima.
Pripadnici SAHP-a su dobijali razne ordene kao sto su: Orden Hrabrosti, Orden Odanosti, Orden Najbolji Sheriff,
Orden za Iznimne Pothvate itd. Sve je to bilo divno i krasno do 2010. godine kada su ponovo bande i mafije stupale na snagu.
SAHP se bori do dana danasnjeg da ponovo zavede mir ali ovog puta je puno teze jer su oformilo 5 bandi i oko 100-120 mafija koje
svakog dana teroriziraju gradjane cijelog grada.

Vazni datumi:

•Datum: 08.07.1980

Razlog: Prva dostava novih i brzih automobila za SAHP.
•Datum: 01.09.1980.

Razlog: SAHP postaje najveca i najjaca drzavna organizacija svih vremena.
•Datum: 28.05.1995.

Razlog: Zaveden ponovo red i mir medju gradjanima.
•Datum: 10.10.2010.

Razlog: Bande i mafije su ponovo stupile na snagu.
•Datum: 21.11.2010.

Razlog: Teroristicki napad na Centralnu Bolnicu (ranjeno vise od 2.800 ljudi).
•Datum: 18.12.2010.

Razlog: Prvi napad na Vojnu Bazu.
•Datum: 19.04.2018.

Razlog: Prva oruzana pljacka na prodavaonicu robe (preko 34 kriminalaca je pohapseno).
•Datum: 20.08.2019.

Razlog: Prva oruzana pljacka na prodavaonicu oruzja (preko 48 policajaca je tesko ranjeno).


Rankovi:

11. Suspendirani Sheriff
12. Sheriff Akademija
13. Sheriff Vjezbenik
14. Sheriff I
15. Sheriff II
16. Sheriff III
17. Special Response Team
18. Sheriff Narednik I
19. Sheriff Narednik II
20. Sheriff Komandir I
21. Sheriff Komandir II
22. XY ""
23. Sheriff Training Department
24. Komandir Special Response Team-a
25. Senior Sheriff
26. Head XY ""
27. Upravitelj Stanice
28. Asistent Drzavnog Sheriffa
29. Zamjenik Drzavnog Sheriffa
30. Drzavni Sheriff


Kodovi:

10-1 --> Sve jedinice se vracaju u bazu po naredjenju komandnog osoblja.
10-2 --> Negativno.
10-3 --> Prekid razgovora na centrali.
10-4 --> Potvrda / Primljeno.
10-5 --> Ponovite poslednji prijenos.
10-6 --> Zanemarite poslednji prijenos.
10-7 --> Pauza.
10-8 --> Povratak sa pauze.
10-9 --> Ranjen civil / Ranjen drzavni sluzbenik!
10-10 --> Pucnjava u toku.
10-11 --> Pljačka u toku.
10-13 --> Osumnjičeni u pritvoru.
10-14 --> Oblacenje specijalne uniforme!
10-20 --> Trenutna lokacija?
10-22 --> Talacka situacija.
10-33 --> Hitno potrebna podrska!
10-35 --> Izbacaj iz organizacije.
10-99 --> Situacija je završena.
Kod A --> ((Pad igre))
Kod B --> ((Admin situacija / Pauziran RP))

Kod 1 --> Situacija opasna po zivot. (Odbacite ono što radite i odmah reagujte (svjetla i sirene))
Kod 2 --> Polu-hitni! (samo svjetla)
Kod 3 --> Hitna pomoć! (svjetla i sirene)
Kod 4 --> Situacija pod kontrolom.
Kod 5 --> Teroristički napad!
Kod 6 --> Van vozila!
Kod 7 --> Sprovođenje istrage.

Status 1 --> Prijavljivanje na duznost.
Status 2 --> Odjavljivanje sa duznosti.


Devizije:

• Training Department --> Ova devizija je odgovorna za obuku i treninge svih clanova Sheriff Departmenta. --> TD
• Special Response Team --> Ovo je specijalna jedinica Sheriff Departmenta, oni pomazu patrolama ukoliko dodje do pucnjave i idu na specijalne akcije. --> SRT
• Spy Department --> Ovo je tim Detektiva / Inspektora koji otkrivaju kriminal bez da budu primjeceni od strane kriminala. --> XY


Patrole:


• Romeo --> Koriste ga iskljucivo patrolno osoblje
• Edward --> Koriste ga iskljucivo Special Response Team

Prijavljivanje patrola --> • Status 1, S/D/T/Q, Romeo / Edward 1
Odjavljivanje patrola --> • Status 2, S/D/T/Q, Romeo / Edward 1


Obrazlozenje:
Status 1 --> Prijavljivanje patrole
Status 2 --> Odjavljivanje patrole
S --> Solo (1 u autu)
D --> Duo (2 u autu)
T --> Trio (3 u autu)
Q --> Quatro (4 u autu)
Romeo X --> Zavisi od devizije i broja aktivnih patrola

Edward X --> Zavisi od devizije i broja aktivnih patrola
 
Last edited:

Smiso Haze

Pomazi, Voli i budi malo toxic = +rispekt
Player
Joined
May 29, 2022
Messages
37
Informacije
1. Vaše ime u RL: Boris
2. Vaše godine: 16
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 5-10 sati
5. Vaš Diskord: Smiso;)#0001
6. Vaše Ingame ime: Nikolina Haze
7. Vaš ID: 22127

Dodatne Informacije
1. Lider za...SAHP (San Andreas Heighway Patrol)

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
1.Razlog: Zelim bit lider SAHP-a zato sto mislim da bi mogao da uvedem vise RolePlay situacija u server, zajedno sa time da se osiguraju putevi i gradjani. Posto imam iskustva u drzavnim org. ( bio sam u LSPD, FIB, SAHP, EMS, LI ) znam kako ide sa patrolama i gledao sam neke sjajne lidere na delu. Ja licno mislim da bi SAHP mogao biti poboljsan samo na jedan nacin, a to je da se uvedu striktna pravila koje zaposlenici moraju postovat, ako ne, kazna ce biti velika!

2.Razlog: Povecao bih saradnju sa svim kolegama i odrzavao bih maximalno postovanje prema svakom kolegi (nema izuzetaka)! Pod povecanjem saradnje mislim na zajednicke akcije kao sto su na primer policijski casovi i ostale zajednicke akcije.

3.Razlog: Dugo sam radio u SAHP-u (oko 2 meseca), i skapirao sam greske ostalih lidera koje zelim da pokusam da sprecim svojim dosta obsirnim znanjem o SAHP-u.

4.Razlog: Takodje bih zeleo nove clanove ORG. da naucim raqzne stvari o ne samo SAHP-u nego i o samom serveru. Pod time mislim: Kako da se obrate ljudima (da ne budu drski prema ostalima). I zelim da ih naucim ako vec ne znaju kako da vezu lice...

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
Razpodelio bih po minimalno 2 tima ( 2 osobe u 1 kolima minimalno, max 3) na svaki auto put. Njihov zadatak ce biti da sprece kriminal na putu za: Sandy Shores i Paleto Bay. Takodje bih napravio specialne jedinice za svaku situaciju. A to nas dovodi do rankova koje sam hteo da budu ukljuceni u ORG.

Rankovi:
1. Suspended
2. Applicant
3. Student Akademie
4. Sheriff Na Obuci (SNO)
5. Sheriff Pocetnik
6. Sheriff Officer I (SO1)
7. Sheriff Officer II (SO2)
8. Sheriff Officer III (SO3)
9. Stariji Sheriff Officer (SSO)
10. Inspektor Na Obuci
11. Inspektor
12. Special Response Team (SRT)
13. Tactical Response Team (TRT)
14. Air Support (Beta)
15. Air Support (Alfa)
16. Zamenik Vodje Patrole (ZVP)
17. Vodja Patrolnih Jedinica (VPJ)
18. Vodja SRT i TRT
19. Vodja Air Support Tima
20. Zamenik Narednika
21. Narednik
22. Zamenik Vodje Obuke
23. Vodja Obuke
24. Zamenik Vodje Rasporedjivanja Jedinica (ZVRJ)
25. Vodja Rasporedjivanja Jedinica (VRJ)
26. Zamenik Vodje Dogadjaja (ZVD)
27. Vodja dogadjaja
28. Vodja Inspektora
29. Zemenik Drzavnoog Sherrifa
30. Drzavna Sheriffkinja

Radio Kodovi:
10-1 svi HQ (zuta linija)!
10-2 Negativno!
10-3 Tisina na radiu!
10-4 primljeno / potvrdno!
10-5 ponovite poslednji prenos?
10-6 zanemarite poslednji prenos!
10-7 idem na pauzu / idem sa duznosti!
10-8 prijavljujem se na duznost!
10-9 povredjen civil!
10-10 pucnjava!
10-20 trenutna lokacija?
10-21 kakav je status jedinica?
10-25 lice van vidokruga!
10-33 potrebna podrska!
10-40 pljacka u toku!
10-95 Prevoz lica do zatvora
10-99 Situacija pod kontrolom

Kod 1: Rotacije sa zvukom
Kod 2: Rotacije bez zvuka
 

Ady Benz

Server Administrator
Server Administrator
Joined
Feb 19, 2022
Messages
727
1. Vaše ime u RL: Adem
2. Vaše godine: 17
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 8 do 14 sati
5. Vaš Diskord: Ady#7106
6. Vaše Ingame ime: Ady Benz
7. Vaš ID: 14735

Dodatne Informacije

1. Lider za... SAHP

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
1.1 Bio sam u svim drzavnim organizacijama za provodjene zakona tako da imam iskustva oko rada same organizacije.
1.2 U drzavnim organizacijama sam proveo preko 7 mijeseci
1.3 Sa obzirom moje aktivnosti na dan mislim da imam dovoljno vremena dnevno da uocim sve nepravilnosti tokom rada mojih kolega te i da iste ispravim...
1.4 Pokusao bih uspostavit prijateljstvo izmedju ostalih organicacija i tako uspostavit red i mir u gradu.
1.5 Poboljsao bih kvalitetu rp-a.
1.6 Posvetio bih se svim clanovima tako da nebi doslo do neslaganja u organizaciji.
1.7 Ako prodjem za leadera zelim da ova organizacija dosegne svoj maksimum i ostane upamcena zauvijek...

1.8 Pun sam ambicije i zelje za uspijehom te znam da bi bio odlican leader i da bih odlicno vodio organizaciju do uspijeha...

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
1.1 Maksimalna ozbiljnost tokom rada.
1.2 Posvecenost svom poslu.
1.3 Koristenje samo ic razgovora tokom rada i ispitivanja za ulazak u organizaciju.


4.Motto San Andreas Highway Patrol-a:
SAHP!!! Rijesenje za sve vase probleme...

5.Misija Sheriff Departmenta:
Osigurati siguran boravak drzavljana na podruciju Palleto Bay-a i auto puta....Uz sretstva drzave San Andreas....

6.Prica San Andreas Highway Patrol-a:
Davne 1540. godine. Nakon otkrivanja ostrva na kom se nalazi nama dobro poznati grad San Andreas.Osniva se prva oficijalna drzavna jedinica sa svojim odredom koja je tada trebala sprijecit dolazak nezeljenih ljudi i politicara na ostrvo.Ta jedinica je nazvana "Sahp"...Nakon par godina nakon detaljnog istrazivanja ostrva i otkrica o bogatstvu ruda u centralnom podruciju ostrva.Donosi se odluka o naseljavanju ostrva.Prvih par godina nakon donosenja tog zakona su se gradile stambene jedinice za boravak doseljenika.Za samo 5 mijeseci useljeno je preko 25.000 doseljenika sto je dovelo do snazne popularizacije ostrva sto je jako pomoglo i samom turizmu novo pronadjenog ostrva.Tim postopkom se povecavalo bogatstvo drzave a i njenih stanovnika...Povecavanjem turizma povecavala se i pohlepa politicarasto je dovelo do raspada do tada najsnaznije jedinice "Sahp-a" .Nakon tog raspada funkcijonalnost turizma i sigurnost posijetioca je drasticno opala sto je vodilo do odlaska stanovnika.Kako sve nebi palo u vodu (tj. propalo) dolazi covijek pod imenom "Uros".On nas upoznaje sa svojim znanjem i iskustvom putovanja svijetom te nam prica razne price iz svog zivota.Nakon samo par sati njegovog govora ljudi su ga zavoljeli.I tako kroz njegovo pricanja dogadjeja dolazimo na temu osnivanja nove drzave...Ispricao nam je pricu u kojoj je on pomogao osnovati drzavu na dalekom istoku.Ali u sred price prekida ga jedan covijek pod imenom "Aldijan" koji mu predlaze da na tom ostrvu osnujemo novu drzavu pod imenom "San Andreas"....Nakon dugih pregovora Uros pristaje da stanovnicima pomogne osnovati drzavu.Potpisavsi ugovor sa svim glavnim politicarima u svijetu o stvaranju nove drzave uros pristaje na clanak o ugovoru trgovanja rudama kojim je ovo ostrvo bogato.U clanku stoji da je novo nastala drzava San Andreas duzna davati 20% svih ruda unutar ostrva.Kako bi se izbijegao raspad novonastale drzave dovodi se zakon o uvodjenju drzavnih firmi kao sto su Bolnica(EMS) , Centralna Policija(LSPD) , Federalni Istraziteljni Biro(FIB) i Vojska(NG).Kako su godine prolazile drzava je zavrsavala u sve vecim dugovima te su morali uvesti Porez Koji je uspijevao da vrati ostale dugove.Ali kako je vrijeme odmicalo stanovnici su se poceli masovno iseljavati sto je dovodilo do masovnih nereda na granicama.Tada vlada drzave San Andreas uvodi zakon u stvaranju nove drzavne jedinice to jest firme pod nazivom "SAHP" koja je trebala biti brzai efikasna u sprovodjenju zakona na granicama drzave kao i ukidanju drzavnih nereda.Sto je ona i uspijevala...Prvi sherif SAHPA je bio Marko Markovic koji je odlicno sprovodio zakon.Nakon nazalost njegove prerane smrti u 37. godini zivota izabran je novi sherif koji se zvao Radovan Radovanovic koji je bio korumpiran te je brzo smijenjen....I tako dugi niz godina SAHP je uspijevao da radi svoj posao uz jako slabe sherife i uz njihove kratke mandate.I tako dolazimo do 2022. godine u 8 mijesecu kad je izabran sada zadnji sherif koji se zvao Ady Benz koji je kasnije jako dug niz gdina uspijevao voditi firmu sahp i sprovoditi zakon na granicama drzave San Andreas.Na pocetku njegovog mandata Ady je odmah stekao paznju i postovanje kod svih gradjana drzave i tako stekao povijerenje kod istih sto je jako pomoglu sprovodjenju zakona na granici....I tako sve do 29.9.2029 kad je Ady poginuo na pljacci banke dok jepokusavao spasiti njegovu zenu iz pozara koja je bila oteta od strane bande pod nazivom Ballas.Ta godina proglasena je godinom tuge zbog smrti do tada najboljeg srzavnog sherifa ikada...

Rankovi:
1. Suspended
2. Sheriff Regrout
3. Sheriff Junior
4. Sheriff Officer I
5. Sheriff Officer II
6. Sheriff Officer III
7. Tactical Team
8. Sheriff Veteran
9. Zamijenik Vodje Patrole
10. Vodja Patrole
11. Junior Inspektor
12. Inspektor
13. Visi Inspektor
14. Narednik
15. Porucnik I
16. Porucnik II
17. Tactical Team Leader
18. Komandir I
19. Komandir II
20. Major I
21. Major II
22. Major III
23. Zamijenik Glavnog Inspektora
24. Glavni Narednik
25. Glavni Porucnik
26. Glavni Inspektor
27. Glavni Major
28. Assistent Drzavnog Sherifa
29. Zamijenik Drzavnog Sherifa

30. Drzavni Sheriff

Kodovi:
STATUS 1 - označava “start of watch”/”početak smjene”
Prijavljivanje na smenu:
PRIMJER ---> 01 Status 1

STATUS 2 - označava “end of watch” ili ti kraj smene
PRIMJER ---> 01 Status 2

10-1: Poziv/najava (komandno osoblje), sve jedinice se vraćaju u štab
10-2: Negativno
10-3: Prekini sa pricom na radio
10-4: Potvrđeno/potvrdno/primljeno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Pauza
10-8: Ranjen drzavni sluzbenik (glavni prioritet)
10-9: Povređen civil
10-10: Pucnjava
10-11: Pljačka u toku
10-13: Osumnjičeni u pritvoru
10-14: Oblacenje specijalne uniforme
10-20: Lokacija
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna podrška
10-35: Kick
10-95 Victor: Potjera za vozilom
10-99: Situacija završena
Kod A: ((pad igre))
Kod B: ((Pauzirano RP, situacija administratora))

Kod 1: Hitna opasnost opasna po život, svi odgovori. Odbacite ono što radite i odmah reagujte (svetla i sirene)
Kod 2: Polu-hitni (samo svetla)
Kod 3: Hitna pomoć (svetla i sirene)
Kod 4: Situacija pod kontrolom
Kod 5: Teroristički napad
Kod 6: Van vozila

Kod 7: Sprovođenje istrage

Specijalne Jedinice:
Special Training Team - Ova specijalna jedinica je odgovorna za obuku i treninge svih clanova Sheriff Departmenta. Skraceno "STD"
Special Response Team -
Ovo je specijalna jedinica Sheriff Departmenta, oni pomazu patrolama ukoliko dodje do pucnjave i idu na specijalne akcije. Skraceno "SRT"
Datective Team -
Ovo je tim Detektiva / Inspektora koji otkrivaju kriminal bez da budu primjeceni od strane kriminala. Skraceno "DT"

Obrazlozenje:
Status 1 - Prijavljivanje patrole
Status 2 - Odjavljivanje patrole
S - Solo (1 u autu)
D - Duo (2 u autu)
T - Trio (3 u autu)
Q - Quatro (4 u autu)


Hvala na pregledavanju "Prijave" (preporucujem da se procita dva puta...)

Potpis: Ady Benz
 

John Loco

Player
Player
Joined
Oct 31, 2021
Messages
134
1. Vaše ime u RL: Kristian
2. Vaše godine: 38
3. Vremenska zona: GMT+1
4. Prosječna aktivnost na dan: 4-8 sati
5. Vaš Diskord: John Zambada #4302
6. Vaše Ingame ime: John Zambada
7. Vaš ID: 5355

Dodatne Informacije

1. Lider za...SAHP

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)

Prvi razlog: Smatram za sebe da posedujem sve potrebne vještine i znanja koja su značajna za dobrog lidera SAHP-a , jer sam u Drzavnim organizacijama jako dugo (GOV,FIB,LSPD) i bio sam uvijek jedan od viših činova.

Drugi razlog: Mogu biti aktivan svakog dana i ispratiti sva dešavanja u organizaciji.

Treci razlog: Imam puno ideja o tome šta bi moglo da se izmjeni kako bi se značajno poboljšao rad organizacije i kroz svoj prethodni rad sam video kakve greške su bile pravljene i šta je nedostajalo da bi organizacija bila uspješna.

3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.

Uveo bih:
1) SWAT Team
2) Traffic Stop Team
3) Air Support Team
4) Doveo bih ljude koji su prethodno radili u SAHP-u i oformirao bih odma prijem novih članova i akademiju

Naravno, bilo bi tu još mnogo novina i poboljšanja koje bih vremenom uvodio.
 

Ile❤

Player
Player
Joined
Jun 13, 2022
Messages
112
1. Vaše ime u RL: Ile
2. Vaše godine: 16
3. Vremenska zona: GMT+2
4. Prosječna aktivnost na dan: 18/19h
5. Vaš Diskord: ile#7781
6. Vaše Ingame ime: Ilee Escobar
7. Vaš ID: 14735
Dodatne Informacije

1. Lider za... SAHP

2. Zašto želite biti Lider ove posebne organizacije? (Navedite tri razloga s objašnjenjem)
1.1 Bio sam u SAHP-u 4 punih mandata znam svaki code napamet i dosada proso po 1 mandat u svakoj org
1.2 U drzavne organizacije sam od kako sam poceo da igram RP
1.3 Sa obzirom na vreme koje provodim na RP-u ja bi bio u stanicu i ucio nove clanove SAHP-a
1.4 Pokusao bi da izmedzu org nema nikakve svadze i da smo svaki put zajedno ko jedan.
1.5 Posvetio bih paznju na svaki clan SAHP-a.


3. Vaši savjeti za poboljšanje RolePlay razine u organizaciji.
1.1 Ozbiljnosti tokom rada.
1.2 Poboljsavanje RP-a
1.3 Sam IC stvari na radia u tokom radnje sam ozbilnosti


4.Motto San Andreas Highway Patrol-a:
SAHP!!! Rijesenje za sve vase probleme...

5.Misija Sheriff Departmenta:
Sigurnosti na autoputevima,smanjivanje kriminala.

Rankovi:
1. Suspended
2. Sheriff Vezbenik
3. Sheriff
4. Sheriff I
5. Sheriff II
6. Sheriff III
7. Tactical Team
8. Sheriff Veteran
9. Zamenik Air Support
10. Vodja Air Support
11. Junior Inspektor
12. Inspektor
13. Visi Inspektor
14. Narednik
15. Narednik I
16. Narednik II
17. Vodja Tactical Team
18. Zamenik Off road
19. Vodja Off road
20. Major I
21. Major II
22. Major III
23. Zamenik Inspektora
24. Glavni Narednik
25. Glavni Porucnik
26. Glavni Inspektor
27. Glavni Major
28. Assistent Drzavnog Sherifa
29. Zamijenik Drzavnog Sherifa

30. Drzavni Sheriff

Kodovi:
STATUS 1 - označava “start of watch”/”početak smjene”
Prijavljivanje na smenu:
PRIMJER ---> 01 Status 1

STATUS 2 - označava “end of watch” ili ti kraj smene
PRIMJER ---> 01 Status 2

10-1: Poziv/najava (komandno osoblje), sve jedinice se vraćaju u štab

10-2: Negativno
10-3: Prekini sa pricom na radio
10-4: Potvrđeno/potvrdno/primljeno
10-5: Ponovite poslednji prenos
10-6: Zanemarite poslednji prenos
10-7: Pauza
10-8: Ranjen drzavni sluzbenik (glavni prioritet)
10-9: Povređen civil
10-10: Pucnjava
10-11: Pljačka u toku
10-13: Osumnjičeni u pritvoru
10-14: Oblacenje specijalne uniforme
10-20: Lokacija
10-22: Situacija sa taocima
10-33: Potrebna podrška
10-35: Kick
10-95 Victor: Potjera za vozilom
10-99: Situacija završena
Kod A: ((pad igre))

Kod B: ((Pauzirano RP, situacija administratora))

Kod 1: Hitna opasnost opasna po život, svi odgovori. Odbacite ono što radite i odmah reagujte (svetla i sirene)

Kod 2: Polu-hitni (samo svetla)
Kod 3: Hitna pomoć (svetla i sirene)
Kod 4: Situacija pod kontrolom
Kod 5: Teroristički napad
Kod 6: Van vozila

Kod 7: Sprovođenje istrage

Specijalne Jedinice:
Special Training Team - Ova jedinica proucava nove clanove "STT"
Special Response Team - Ova jedinica je za Off road pronalazenje droge i hvatanje kriminalce po planinama
"SRT"
Specialna Patrolna Jedinica - Ova jedinica je za brze postupke na autoput za neke pucnjave na autoput ili talacke. ''SPJK''

Obrazlozenje:

Status 1 - (Prijavljivanje patrole)
Status 2 - (Odjavljivanje patrole)
Solo - S (1 u autu)
Duo - D (2 u autu)
Trio - T (3 u autu)
Quatro - Q (4 u autu)



 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom